Policjanci oraz strażacy w Hull planują wybudowanie wspólnej siedziby. Ich cel to zaoszczędzenie pieniędzy podatników.Nowa siedziba Policji i Straży Pożarnej
Matthew Grove, niedawno wybrany na komisarza policji Humberside, zaangażował się w rozmowy na temat nowej siedziby, po tym jak dowiedział się, że policja planuje wydać na nią 7,8 miliona funtów.

Według starszych oficerów policja potrzebuje nowego budynku, który byłby zapleczem operacyjnym oraz wspomagającym. Mogłaby mieścić się w nim regionalna jednostka do poszukiwań podwodnych, a także miejsce na pojazdy i sprzęt należący do służ.

Jeżeli dojdzie do porozumienia w kwestii wspólnego budynku, policjanci i strażacy mogliby pracować na tej samej przestrzeni, a pojazdy korzystać z tego samego warsztatu. Grove podkreśla, że „powinno być możliwe, aby dwie służby ratunkowe działające na tym samym terenie mogły pracować razem w jednej placówce (cyt. za thisishullandeastriding.com).

Co ciekawe, mimo tego że wszyscy powołują się na wynikające z tego rozwiązania oszczędzanie pieniędzy podatników, nikt nie potrafi jednoznacznie powiedzieć, ile uda się w ten sposób odłożyć.

Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk