Transformacyjny rozwój Albion Square ma obejmować duży park miejski w ramach nowych planów, które zostaną przedłożone komitetowi planistycznemu Rady Miasta Hull jeszcze w tym roku.

Nowy projekt łączy w sobie przestrzeń mieszkalną, biurową i handlową, a także duży park miejski i dodatkowe elementy ekologiczne.

Zdziczenie terenu stworzy nową zieloną przestrzeń dla centrum miasta.

Propozycja Albion Square nie zawiera już Areny Lodowej, a Rada Miejska Hull postanowiła zbadać inne obszary centrum miasta na nową arenę.

Plany nadal zachowują Mural trzech statków Alana Boysona, który zostanie włączony i stanie się kluczowym elementem nowego projektu.

„Rozwój Albion Square to projekt transformacyjny dla Hull, w samym sercu naszego centrum miasta. Te nowe plany stworzą w centrum miasta oazę, miejsce, w którym ludzie będą chcieli mieszkać, pracować, wypoczywać i spotykać się. Wiemy, jak ważne są tereny zielone dla mieszkańców i gości, dlatego zainwestowaliśmy znaczne środki w remont Queens Gardens, Pearson Park, Pickering Park, East Park, a także w wielu innych parkach i terenach zielonych w całym mieście.

Istnieje ogromne zapotrzebowanie na wysokiej jakości nieruchomości mieszkalne w centrum miasta, jak widzieliśmy po sukcesie projektów takich jak Targ Owocowy w marinie więc ta mieszanka najwyższej klasy nieruchomości mieszkalnej i powierzchni biurowej jest idealną opcją dla Albion Square. Włączenie miejskiego lasu stworzy kultową lokalizację w centrum miasta, z której może korzystać całe miasto”. – powiedział Radny Daren Hale.

Oprócz miejskiego lasu, nowe plany obejmują również centrum rowerowe, w którym rowerzyści będą mogli przechowywać swoje rowery.

Inwestycja obejmie również panele słoneczne, punkty ładowania pojazdów elektrycznych i inne elementy przyjazne środowisku.

Szczegółowe plany rozwoju Albion Square zostaną przedłożone komisji planistycznej Rady Miasta Hull jeszcze w tym roku.

Projekt będzie stanowił mieszankę powierzchni mieszkalnej, handlowej i biurowej z miejskim lasem znajdującym się w sercu projektu.