Już latem tego roku New Theatre w Hull stanie się kolejnym obiektem, którym mieszkańcy miasta będą mogli się poszczycić. Przebudowa trwa!

Teatr Nowy w Hull, wbrew nazwie, nie jest nowym obiektem. Powstał w 1939 roku. To właśnie wtedy na deskach teatru zagrano pierwszą sztukę. W kolejnych latach widzowie New Theatre mogli oglądać tu przedstawienia teatralne, opery, operetki, balet, musicale, brać udział w koncertach czy spektaklach przeznaczonych przede wszystkim dla najmłodszej publiczności. Teatr zasłynął wystawianiem każdego roku w okresie świątecznym pantomimy o tematyce bożonarodzeniowej.

W tej chwili New Theatre jest zamknięty. Trwają prace remontowe, dzięki którym budynek teatru, wpisany obecnie na listę dziedzictwa narodowego II stopnia, zyska nowe oblicze. Wejście do budynku zostanie obniżone i znajdzie się na wysokości chodnika, dzięki czemu każdy z łatwością będzie mógł wejść do środka. Tuż obok wejścia głównego znajdzie się także urokliwa kawiarenka, w której mieszkańcy i goście odwiedzający Hull będą mogli spędzić miłe chwile z rodziną czy przyjaciółmi, zanim udadzą się na spektakl.

Powiększona zostanie ponadto scena i widownia (powstanie około 150 nowych miejsc dla widzów). Dzięki temu w teatrze odbywać się będą mogły nie tylko regularne przedstawienia, ale także imprezy zewnętrzne, przeznaczone dla szerokiej publiczności.

Zmiany odczują także pracownicy teatru, w tym aktorzy, którzy będą mogli korzystać z większej i wygodniejszej garderoby.

Zmiany przełożą się z pewnością na doświadczenie związane z wizytą w Teatrze Nowym. Wszelkie prace mają zostać zakończone już latem tego roku (w tej chwili udało się ukończyć jedynie około jedną czwartą planowanych prac). Inwestycja warta jest w sumie ponad 16 mln funtów. Duża część tych środków pochodzi ze środków własnych Hull City Council.