Freedom Festival powraca w ten weekend z rozszerzonym 16-dniowym programem.Festiwal, po raz czternasty, odbędzie się w galeriach, muzeach, teatrach, pustych sklepach i przestrzeniach publicznych w całym Hull, prezentując ekscytujący program muzyczny, sztuk wizualnych i wykładów, w tym szereg wydarzeń specjalnych.

Tegoroczny festiwal, który potrwa od piątku 20 sierpnia do niedzieli 5 września, obejmie pokazy cyrkowe, taneczne, teatralne, filmowe, spacery audiowizualne, interaktywne instalacje cyfrowe, wystawy, prelekcje oraz szereg wydarzeń online, które zaangażują odbiorców w każdym wieku.

Rada Miasta Hull jest głównym partnerem festiwalu.

„Freedom Festival jest zawsze jednym z najważniejszych wydarzeń w kulturalnym kalendarzu Hull, więc cieszę się, że powraca w ten weekend z tak różnorodnym, szerokim i ekscytującym program” – powiedziała radna ds. sztuki i kultury w Radzie Miasta Hull Rosemary Pantelakis.

Większość wydarzeń na żywo jest bezpłatna ale biletowana, po to aby mieć kontrolę nad ilością uczestników i zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo publiczności, personelowi i wykonawcom.

Więcej o Freedom Festival i tegorocznym pełnym programie dowiesz się na stronie Freedom Festival.