Prace nad poprawą ścieżek dla pieszych i wdrożeniem nowych ścieżek rowerowych na głównych drogach w Hull rozpoczną się od poniedziałku 23 sierpnia.

Ponad 5 km Beverley Road zostanie zmodernizowane w ramach planów stworzenia bezpieczniejszego środowiska dla rowerzystów podróżujących tą główną trasą do miasta.

Prace obejmą nowe terenowe ścieżki rowerowe na północnym odcinku Greenwood Avenue do granicy miasta, nowe i ulepszone sygnalizowane przejścia dla pieszych na Station Drive, Queens Road i Inglemire Lane, niskopoziomowe sygnalizatory i urządzenia do wczesnego ruszania dla rowerzystów na kluczowych skrzyżowaniach na trasie, poszerzenie istniejących ścieżek rowerowych, poprawa nawierzchni drogi i dodanie zielonego brandingu w celu podkreślenia obecności rowerzystów wśród kierowców.

Prace nad poprawą chodników na Hessle Road rozpoczną się również w przyszłym tygodniu, przy czym pierwsza faza prac rozpocznie się między południową stroną West Dock Avenue i Eton Street oraz północną stroną St George’s Road i Ribble Street.

Na Hessle Road pojawi się nowa, gładka nawierzchnia o powierzchni 4537 m2, co sprawi, że będzie to znacznie bardziej dostępna ścieżka dla mieszkańców w okolicy. Będzie również uzupełnieniem głównych ulepszeń dróg, które zakończono w lutym na początku tego roku.

Radny Dean Kirk, odpowiedzialny za sprawy transportu, dróg, autostrad i zapobiegania powodziom, powiedział: „W poniedziałek rozpoczynamy kilka znaczących prac mających na celu poprawę stanu dróg i chodników w mieście.

„Ponieważ Rada Miasta Hull pracuje nad realizacją wizji aktywizacji 10 000 osób do 2025 roku, tworząc sieć rowerową, która łączy miasto i sprawia, że ​​jest to realistyczny wybór transportu dla większej liczby osób.

„Proponowane programy zwiększą wybór trasy dla rowerzystów i pieszych oraz zapewnią, że będą oni bardziej widoczni podczas korzystania z tych ruchliwych dróg”.

I jest jeszcze czas, aby wypowiedzieć się w ankiecie transportowej, która kończy się w poniedziałek 23 sierpnia.

Radny Kirk powiedział: „Chcemy, aby ludzie, którzy mieszkają, odwiedzają i podróżują po mieście, podzielili się swoimi poglądami na temat tego, w jaki sposób opracowujemy plany wdrożenia bardziej zrównoważonego i dostępnego systemu transportu dla wszystkich, a informacje zwrotne, które przekazujesz w tej ankiecie, są absolutnie kluczowe dla ten.”

Kierowcy powinni zaplanować podróż przed podróżą za pomocą One.Network i być na bieżąco z pracami Stoneferry Corridor, pobrać aplikację Hello Travaux z App Store w Google Play.