TGI przeprowadziło badania na temat ulubionych samochodów mieszkańców East Yorkshire. Okazało się, że na drogach regionu najczęściej można spotkać różne typy Fordów.

Fordy stanowią aż 10% wszystkich samochodów posiadanych przez mieszkańców. Z tej rodziny największym powodzeniem cieszy się Ford Focus – jest to główny pojazd aż dla 4% właścicieli pojazdów. Nieco dalej znajduje się Ford Fiesta (3,3%), a Ford Mondeo znajduje się na 8 miejscu listy najpopularniejszych aut.

A oto jak kształtuje się lista 10 najczęściej spotykanych samochodów:

  1. Ford Focus sprzedaje się najlepiej nie tylko na Wyspach, ale także na całym świecie – w 2012 roku zdeklasował pod tym względem swojego największego rywala – Toyotę Corollę. Auto produkowane jest od 1998r.
  2. Ford Fiesta ma nieco dłuższą historię, ponieważ produkowany jest od 1976 roku. Początkowo nazwano jego projekt „Bobcat”, czyli ryś.
  3. Vauxhall Corsa to największy rywal Forda. Ta czwarta już generacja aut typu hatchback zastąpiła w 1993 roku poprzedni model: Vauxhall Novę.
  4. Vauxhall Astra początkowo została wypuszczona jako Opel Kadett D w 1979 roku, ale już rok później otrzymała swoją nową nazwę – Astra. Był to pierwszy brytyjski samochód z napędem na cztery koła.
  5. Peugeot 206/306/307 to trzy modele, które kolejno zastępowały się na rynku. Każdy z tych niewielkich samochodów cieszył się sporym zainteresowaniem.
  6. Vauxhall Zafira – pierwszy na naszej liście minivan. Auto produkowane od 1999 roku zmieniło sposób, w jaki myślimy o kompaktowych samochodach z 5 i 7 siedzeniami.
  7. Nissan Micra to flagowy brytyjski samochód od 1982 roku. Najczęstszy wybór spośród aut typu super mini.
  8. Ford Mondeo – jego nazwa pochodzi o łacińskiego mundus, czyli świat. Twórcy maszyny zwracali w ten sposób uwagę klientów na fakt, że jest to samochód, który idealnie sprawdzi się w każdym miejscu na świecie.
  9. Volkswagen Golf dotychczas w tym roku utrzymuje się na piątej pozycji najchętniej kupowanych aut. Ten niemiecki twór występuje pod rożnymi nazwami w różnych krajach: w USA i Kanadzie kupimy go jako Volkswagen Rabbit, w Meksyku zaś jako Volkswagen Caribe.
  10. Listę zamyka Renault Clio, które od momentu pojawienia się na rynku w 1990 roku cieszy się niesłabnącą popularnością. To jeden z dwóch samochodów (drugim jest Volkswagen Golf), który dwukrotnie zdobył tytuł European Car of The Year. Miało to miejsce w 1991 i 2006 roku.