Jedna z fabryk z Hull zapowiada zwolnienia, które mogą objąć nawet 113 osób. To niemal połowa z 237 pracowników zatrudnionych w McBride.
McBride może zwolnić ponad 100 osób
Firma produkująca pod własną marką żele pod prysznic, tabletki do zmywarek czy środki do czyszczenia piekarników zapowiedziała, że na terenie całego UK zwolni nawet 400 pracowników. Aż jedna czwarta tych zwolnień dotknie pracowników fabryki w Hull.

Przedstawiciel związków zawodowych Mick Coppin rozmawia z władzami firmy. I chociaż zwolnień nie da się uniknąć, „wszędzie gdzie to możliwe, staramy się zmniejszyć ich liczbę. Mamy nadzieję, że pracę straci mniej niż 113 osób, ale w mieście takim jak Hull nie możemy pozwolić sobie na stratę żadnego stanowiska. Jeżeli tyle osób zwalnia lokalny pracodawca, efekty są kataastrofalne” – mówi (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Redukcji mają zostać poddane przede wszystkim etaty na nocną zmianę, z której McBride chce całkowicie zrezygnować. Coppin dodaje: „W fabryce jest pełna zmiana dzienna i popołudniowa i nieliczna zmiana nocna – jest intencja, by całkowicie zlikwidować nocną zmianę. Przedstawiciele firmy mówią, że chcą współpracować ze mną i z moimi kolegami w sposób jasny, więc zostaniemy poinformowani o szczegółach. Jeżeli McBride jest szczery, będę w stu procentach popierać ich decyzje, które mają za zadanie uratować biznes. Będę jednak walczył o zachowanie jak największej liczby miejsc pracy”.

Obecnie firma ma swoje fabryki w Hull, Barrow w Cumbrii, Bradford i Middleton w Greater Manchester. McBride na problemy finansowe skarży się od 2010r., a zwolnienia mają pomóc fabryce oszczędzić około £12 milionów do czerwca 2016r. Dyrektor wykonawczy firmy, Chris Bull, powiedział wcześniej: „Ogłaszamy plan, który sprawi, że placówki na terenie UK znowu będą opłacalne. Porzucamy produkcję niektórych produktów, które nie należą do rdzenia naszej działalności, ale chcemy wykorzystywać rodzące się okazje w innych dziedzinach. Będziemy prowadzić rozmowy z naszymi kolegami, których te decyzje dotkną”.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/