Dzisiaj same sklepy nie wystarczą już, by przyciągnąć klientów do centrum handlowego w środku miasta. Dlatego CH Prince Quay planuje budowę strzelnicy laserowej oraz kręgielni.

Projekt pod nazwą „Hull Superbowl” będzie kosztować 1,6 mln funtów i stanowić wspólne przedsięwzięcie centrum handlowego oraz firmy QLP. Jej przedstawicielka, Kate Quaintance-Blackford podkreśla, że firma ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia w budowaniu i zarządzaniu kręgielniami oraz dodaje: „Jesteśmy pewni, że nasza inwestycja w Hull okaże się wielkim sukcesem. Jesteśmy jedyną firmą w kraju, która zapewnia tego typu rozrywki w jednym miejscu, więc uważamy, że to będzie świetny dodatek dla miasta Hull” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Zmiany są konieczne, ponieważ już od kilku lat centrum każdego roku notuje spadek liczby przychodzących klientów, którzy coraz częściej wybierają zakupy on-line lub wizyty w dużych centrach handlowych za miastem. „Sposób, w jaki ludzie robią zakupy, zmienił się i teraz klienci chcą łączyć zakupy z możliwością przekąszenia czegoś oraz wycieczką do kina” – mówi manager Princes Quay Claire Suggitt. Kręgielnia to także dobra wiadomość dla całego centrum miasta: „W śródmieściu jest bardzo niewiele możliwości rozrywki i myślę, że to będzie całkiem nowe doświadczenie dla klientów”.

Kręgielnia ma zacząć funkcjonować już od maja oraz stworzyć około 30 dodatkowych miejsc pracy. 24 tysiące stóp kwadratowych powierzchni – umieszczone na parterze obok Nando – pomieści nie tylko kilka torów, ale również kawiarnię, bar oraz plac zabaw dla młodszych dzieci. „Wydaje nam się, że wymyśliliśmy rozrywkę, która będzie oferowała coś dla każdego. Mamy zamiar współpracować ze szkołami, koledżami, a także z przedstawicielami biznesu oraz emerytami, by zachęcić więcej osób do odwiedzania centrum miasta i korzystania z naszych usług” – dodaje Suggitt.