Po kilku tygodniach prac na jednym z najważniejszych skrzyżowań w mieście – łączącym centrum z ulicami Beverley Road i Spring Bank – zostanie ponownie przywrócony ruch. Ma się to stać już w najbliższy weekend.

Do tej pory na skrzyżowaniu, na którym znajduje się 12 przejść dla pieszych, nie było zamontowanej sygnalizacji świetlnej. Zamontowanie świateł dla pieszych uczyni to miejsce bardziej bezpiecznym i przyjaznym dla wszystkich pieszych, zmierzających w stronę centrum miasta.

Graham Hall, urzędnik miejski ds. obsługi ruchu ulicznego, mówi: „W sumie spóźnimy się z oddaniem projektu około cztery dni, ale tyle czasu potrzebujemy, by położyć i utwardzić nową nawierzchnię” (za: hulldailymail.co.uk). Urzędnik dodaje, że efekt końcowy będzie korzystny, a przede wszystkich bezpieczny, dla wszystkich użytkowników drogi. Odczują to zwłaszcza piesi, osoby na wózkach inwalidzkich czy z małymi dziećmi.

Nowo zamontowany system świateł green man/red man nie spowolni ruchu samochodów. Po naciśnięciu przycisk nie wstrzyma ruchu, ale wyświetli się na zielono w momencie, kiedy natężenie ruchu będzie minimalne i pieszy będzie mógł bezpiecznie przejść przez ulicę.

Dodatkowo na skrzyżowaniu została wymieniona cała stara sygnalizacja świetlna, a także położona nowa nawierzchnia. Jak podkreśla Graham Hall, prace były prowadzone w ciągu dnia, aby nie zakłócać ciszy nocnej mieszkańcom i gościom hotelowym.