Mieszkańcy Hessle Road i okolicy mogą odetchnąć z ulgą – oto doczekali się historycznej decyzji. W Hull pojawi się specjalna strefa bez prostytutek.

Teraz każda prostytutka oferująca swoje usługi w wydzielonej strefie oraz każdy potencjalny klient muszą się liczyć z tym, że za swoje działania trafią do sądu. Decyzja wydana przez City Council jest zgodna z zapisami Local Government Act z 1972, a strefa bez prostytucji ma funkcjonować przez dwa lata w okolicach Hessle Road. Mieszkańcy i przedstawiciele władz sądzą, że to wystarczająco długo, by pozbyć się problemu. To pierwsza tego typu inicjatywa w kraju.

Graham Paddock z rady sąsiedzkiej mówi: „Działania, które podejmowaliśmy do tej pory, by pozbyć się prostytucji, dawały nam umiarkowane sukcesy, wiec mamy nadzieję, że to nowe podejście pozwoli pozbyć się problemu całkowicie” (cyt. za hulldailymil.co.uk). A problem to niemały, ponieważ prostytutki z Hessle Road od ponad dekady burzą spokój mieszkańców i poczynają sobie coraz śmielej. Do coraz częstszych widoków należą pary kopulujące w ciągu dnia, nierzadko w przypadkowych ogródkach. Od dziś na karę będą mogli liczyć wszyscy, którzy nie tylko parają się prostytucją, ale również załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne lub obnażają się w miejscach publicznych. Paddock dodaje, że wierzy, iż zakaz odstraszy nie tyle same prostytutki, co ich klientów, którzy nie chcą ujawniać się i stawać przed sądem.

Z decyzji zadowoleni są mieszkańcy. Jeden z nich, który chce pozostać anonimowy, powiedział: „Mieszkam przy Hessle Road przez całe życie, a to było problemem od wielu lat. Dla mnie czara się przebrała, gdy moja przyjaciółka opowiedziała, jak idąc ulicą o 16:00 ze swoją 11-letnią córką była świadkiem dwóch aktów seksualnych. To jakby mieć burdel na własnym ganku. Musimy zaczekać, żeby zobaczyć, czy zakaz zadziała, ale już się cieszę, że taki krok w ogóle się pojawił”.

Inspektor Craig Mattinson dodaje: „W różny sposób radzimy sobie z prostytutkami, ale to nie zawsze wystarczy. Ten nowy zakaz i możliwość łatwiejszego wysłania oskarżonych do sądu będzie pomocnym narzędziem i jasno pokaże, że nie będziemy tolerować tego typu zachowania”.

W tym tygodniu mieszkańcom będą wręczane ulotki informujące o nowym zakazie.