To będzie gwałtowny koniec wyjątkowo ciepłej jesieni. Zimne powietrze przyniesie do Hull i East Riding chłód i opady, a po ciepłym lecie czas na ostrą zimę.
Koniec wyjątkowo suchej jesieni
Lewis Dobson, meteorolog z Hull, mówi: „Wrzesień był fantastyczny, ale teraz wszystko całkowicie się zmieni. W najbliższym czasie zobaczymy coraz więcej jesiennej pogody, a stanie się to za przyczyną zimnego polarnego powietrza, które przyjdzie do nas z północy. To sprawi, że najbliższy weekend będzie o wiele zimniejszy, a w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się przymrozków” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Po rekordowo ciepłym i suchym wrześniu, mieszkańcy Hull i całego East Riding zobaczą zmianę pogody, a silny wiatr i gwałtowne opady deszczu pojawią się w East Yorkshire. Jednak chociaż żółte ostrzeżenia pogodowe zostały wystosowane dla zachodnich części UK, to Yorkshire ominie najgorsza pogoda, przynajmniej do końca przyszłego tygodnia.

Sylvia Wright, sekretarz Tourism Association, która sama prowadzi pensjonat, mówi o wpływie pogody na biznes: „Zdecydowana większość naszych członków miała bardzo udany sezon. Dla niektórych był wręcz wyjątkowo udany i było co robić przez cały wrzesień. Dla mojego pensjonatu to był najlepszy wrzesień od 2007r., kiedy zaczęliśmy działać, a dobra pogoda z pewnością się do tego przyczyniła”. Wright dodaje jednak, że szybko lato pozostanie jedynie wspomnieniem i trzeba przygotować się na zimę. „Chociaż za wcześnie jeszcze, by mówić o śniegu, to wszystko wskazuje na to, że ta zima będzie zimniejsza niż zazwyczaj i z pewnością zimniejsza niż ta w zeszłym roku”.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/