Kingston Communication, gigant telekomunikacyjny operujący w East Riding, podnosi ceny za łącza internetowe i abonamenty telefoniczne – o około £2 miesięcznie. Dla niektórych to pierwsza podwyżka od 2010 roku.
KC podnosi opłaty za Internet i telefon
Teraz najtańsze łącze internetowe oparte na miedzianych przewodach będzie kosztować £31,99 – o £1 więcej niż wcześniej. Najtańsza taryfa umożliwia ściągnięcie 35GB miesięcznie. Najdroższe miedziane łącze, bez limitu ściągania danych, podrożeje o £2 do poziomu £46,99.

KC podniesie także ceny usług w ramach Lightstream, łącza opartego na superszybkich kablach światłowodowych, który prędkość wynosi co najmniej 50MB na sekundę. Najtańszy abonament podrożej o 99p i będzie kosztować £36,99. Najdroższa taryfa łącza szerokopasmowego zwiększy się o £1,99 do £51,99 miesięcznie.

Rzecznik prasowy KC powiedział: „Ludzie używają Internetu coraz więcej i więcej ściągają, więc dostarczanie im usług jest dla nas bardziej kosztowne. Zapowiadana podwyżka to pierwsze zwiększenie cen od 18 miesięcy, a ceny niektórych usług nie zmieniły się od 2010 roku” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Nowe ceny mają zacząć obowiązywać od 1 listopada, a abonenci dostaną listy zawiadamiające o podwyżce w październiku.

East Riding jest jedynym rejonem w kraju, w którym wszystkie linie telefoniczne należą do KC – w pozostały częściach Anglii należą one do państwowego operatora BT. Tam cena najtańszego miesięcznego połączenia jest o £6 niższa, ale również połączenie jest wolniejsze.

Dyrektor grupy konsumenckiej The Taxpayers’ Alliance, John O’Connell uważa, że monopol KC uniemożliwia firmom takim jak Virgin czy Sky wprowadzenie swoich ofert: „Jeżeli firma chce zwiększyć swoje ceny, to ma do tego prawo, ale konsumenci powinni mieć możliwość wyboru. Kuriozalna sytuacja, do której doszło w East Riding, doprowadziła do tego, że tutejsi mieszkańcy płacą wyższe abonamenty niż w pozostałych częściach kraju”.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/