Już w sobotę 31 sierpnia rozpocznie się festiwal KC Family Fun Folk Den. Zabawy dla całej rodziny będą odbywać się przy Humber Street.
W tym roku Hull Folk Festival dostał zastrzyk gotówki od nowego sponsora – KC. Dzięki temu zamiast jednej lub dwóch atrakcji zostaną zorganizowane dodatkowe warsztaty.


Folk FestivalAnna Miller z KC powiedziała: „Bardzo się cieszymy, że możemy wspierać Hull Folk Festival. KC Family Folk Den da rodzinom szansę, żeby się zaangażować podczas edukowania ich na temat dziedzictwa muzyki folk i naszego wspaniałego miasta. To świetna okazja, żeby pokazać naszą ofertę kulturalną, szczególnie jeżeli jesteśmy na liście miast City of Culture 2017, przyciągnąć ludzi do tej części miasta i dać dzieciom doświadczenie, które zapamiętają” (cyt. za hullcc.gov.uk).

W kąciku Jackanory Corner dzieci będą miały szansę wysłuchać wszystkiego na temat świata folkloru z ust świetnego gawędziarza. Będą mogły też zapoznać się z tajnikami opowiadania historii oraz otrzymać pożyteczne rady na ten temat.
Oprócz tego w programie przewidziano także roboty ręczne, jak robienie na drutach, robienie instrumentów muzycznych czy odznak. Festiwal będzie odbywać się w sobotę i niedzielę w godzinach 11:30 – 17:30.

Źródło: http://www.hullcc.gov.uk