Flaga Green Flag Award przyznawana jest tylko tym parkom i miejskim przestrzeniom zielonym, które odpowiadają najwyższym standardom. Teraz jeden z parków w naszym mieście oficjalnie otrzymał to odznaczenie!

1686 parków w całej Wielkiej Brytanii odznaczono flagą Green Flag Award. Jednym z nich jest East Park w Hull. Parki, którym przyznano Green Flag Award, są zadbane i oferują mieszkańcom okolicy i wszystkim gościom wiele możliwości rozrywki.

East Park jest największym i jednym z najstarszych parków w tej części Anglii. Otwarto go w 1887 roku z okazji 50-lecia panowania królowej Wiktorii.

Obecnie osoby odwiedzające park mogą korzystać z szeregu atrakcji, jakie tam się znajdują. Jedną z nich jest centrum edukacji Animal Education Centre, kolejną — kawiarnia, a najpopularniejszą — z pewnością łódź Splash Boat, o której pisaliśmy niedawno.

Radny Terry Geraghty, który odpowiedzialny jest za kulturę i rozrywkę w Hull, powiedział, że władze miasta bardzo ucieszyły się na wiadomość o przyznaniu East Park flagi Green Flag Award. „Znowu okazało się, że nasz park jest atrakcyjnym miejscem dla odwiedzających. Mieszkańcy miasta mogą korzystać z zielonej przestrzeni, która spełnia najwyższe standardy” — powiedział Terry Geraghty. I dodał: „Wszystkie parki w naszym mieście są piękne i zasługują z pewnością na odwiedzenie”.

Menadżer Paul Todd z organizacji przyznającej International Green Flag Award przyznał, że liczba nagrodzonych w tym roku parków jest wyjątkowo duża. „Cieszy nas to, tym bardziej, że minęło już 20 lat, odkąd przyznajemy nagrody”.

Paul Todd podkreślił jednocześnie, że wszystkie nagrody przyznane w tym i w ubiegłych latach to tak naprawdę zasługa ciężkiej pracy tysięcy ludzi, zarówno pracowników zieleni miejskiej jak i wolontariuszy, którym zależy, by w każdym mieście można było znaleźć kawałek zielonego raju. „Wszyscy oni sprawili, że nagrodzone parki mogły spełnić wyśrubowane wymagania pozwalające nadać im wyróżnienie Green Flag Award” — podsumował.