Robienie zakupów spożywczych w brytyjskich sklepach może być całkiem tanie – szczególnie jeżeli wybierzemy się do sieci sklepów Aldi. To właśnie tutaj według czasopisma „The Grocery” podstawowe produkty kupimy najtaniej.

Na ustalonej przez gazetę liście produktów znalazły się 33 podstawowe dla brytyjskich gospodarstw produkty. Za taki „podstawowy koszyk” w Aldi zapłacimy £42,15, w Asdzie zakupy będą nieco droższe i będą kosztować £50,11, w Tesco – £53,97, a w Morrisonie £54,29. Najdrożej, o niemal jedną trzecią więcej niż w Aldi, za zakupy zapłacimy w Sainsbury`s: £60,14. Autorzy listy nie brali pod uwagę sklepów sieci Lidl.

Wojny cenowe i liczne promocje sprawiają, że zakupy mogą być coraz tańsze. Kupowanie w dyskontach przestało też być powodem do wstydu czy wyznacznikiem zamożności – w tańszych marketach i hipermarketach kupują zarówno najbiedniejsi, jak i bogatsi, a drogie delikatesy tracą zainteresowanie klientów. Według „The Grocery” wybór tańszych sklepów pozwala przeciętnemu mieszkańcowi Wielkiej Brytanii oszczędzić nawet tysiąc funtów rocznie.