Pod koniec ubiegłego roku władze Hull poinformowały oficjalnie, kto wybuduje oczekiwany przez wszystkich budynek Hull Venue. Będzie to firma BAM Construction. Inwestycja kosztuje w sumie ponad 36 milionów funtów. 

Hull Venue będzie centrum koncertowym, w którym zmieści się do 3,5 tys. osób. W budynku znajdzie się również sala konferencyjna zdolna pomieścić 800 słuchaczy. Oprócz tego projekt zakłada, że na części powierzchni zarządca będzie mógł organizować wystawy i inne imprezy kulturalne.

Wszyscy twierdzą zgodnie, że takie miejsce było w naszym mieście potrzebne. Analizy przygotowane przez ekspertów pokazują, że wybudowanie Hull Venue będzie również bardzo korzystne dla lokalnej gospodarki — szacuje się, że każdego roku do kasy miasta wpłynie około 13,5 miliona funtów. Oprócz tego w Hull Venue pracę znajdzie 30 osób (na pełny etat). Władze miasta zakładają, że do obsługi większych wydarzeń kulturalnych zatrudniane będą dodatkowe osoby (okresowo; nawet do 150 dodatkowych miejsc pracy przy jednej imprezie).

Przewodniczący rady miejskiej Stephen Brady powiedział, że Hull Venue to bardzo ważny projekt z punktu widzenia rozwoju miasta. Dzięki niemu Hull stanie się miastem, do którego przyjeżdżać będą goście z całej Wielkiej Brytanii. Brady powiedział, że wprawdzie w 2020 roku Hull rozstanie się z tytułem Brytyjskiego Miasta Kultury, ale inwestycje, które powstały w związku z przyznaniem mu tego tytułu będą jeszcze przez wiele lat służyć mieszkańcom i gościom. „Oczekujemy dużego wzrostu gospodarczego i sporych wpływów pochodzących z organizacji imprez kulturalnych w Hull”, powiedział Brady.

Hull Venue stanie w miejscu strategicznym — będzie swoistym łącznikiem między historycznym starym miastem a tą częścią Hull, którą wybudowano już po wojnie. Radni chcą, by budynek stał się jednym z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych miejsc w mieście.

Teraz, kiedy znany jest już wykonawca, trzeba poczekać na zaakceptowanie ostatecznego projektu Hull Venue. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie bieżącego roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.