Aneta, emigrantka z Polski, która wierzyła, że Hull będzie jej spokojną przystanią, w której znajdzie lepsze życie dla siebie i swojej dorastającej córki, to postać grana przez Mayę Barcot w sztuce pt. Mighty Atoms (Potężne Atomy) w Hull Truck Theatre w samym sercu miasta.

Najnowsza sztuka napisana przez Amandę Whittington w reżyserii Marka Babycha pt. Mighty Atoms (Potężne Atomy), stanowi trzecią część Trylogii Hullowskiej. Pierwsza, Dancing through the Shadows, dotyczyła zbombarowania miasta w czasie nalotów nazistowskich w latach 40., a druga, The Gaul,  zabrała nas w 40-letnią podróż w poszukiwaniu prawdy na temat tajemnicy zaginięcia statku rybackiego z ponad 30-osobową załogą z Hull.

Mighty Atoms przedstawiają historię sześciu kobiet, zmagających się ze swoimi osobistymi problemami, które łaczy jeden cel – uratować lokalny pub, ich społeczną przysań, przed zamknięciem.

Główną bohaterką sztuki jest Taylor Flint (w roli Caitlin Drabble), była profesjonalna bokserka, która stara się podnieść z życiowej porażki. Po nieudanej próbie dostania się do reprezentacji Wielkiej Brytanii na Olimpiadzie Sportowej w 2012 i utracie licencji po pijackiej bójce w barze, Taylor upokorzona powraca do Hull, by tu prowadzić yobo (połączenia yogi z boksem) dla kilka pragnących zrzucić parę kilo kobiet.

Jednak Mighty Atoms nie jest przedstawieniem o sportcie. Postać legendarnej Babrary Buttrick (grana przez wspaniałą Kat Rose-Martin) jest symboliczna. Mistrzyni świata z lat 50. i 60. pojawia się na scenie jako wytwór wyobraźni Taylor, który nie pozwala jej się poddać i mobilizuje do dalszej walki nad sobą.

Mighty Atoms to sztuka o poszukiwaniu własnej tożsamości, walce z wewnętrznymi obawami i kompleksami. Każda z sześciu bohaterek zatraciła się gdzieś po drodze i poszukuje swojego prawdziwego oblicza. Grace (w roli energiczna Anna Doolan), młoda dziewczyna próbująca zmienić swój niesprawiedliwy wizerunek, nadany jej przez pryzmat swojej patologicznej rodziny. Lauren (Danielle Henry) samotna matka czworga dzieci poszukująca szczęścia i prawdziwej siebie. Jazz (Olivia Sweeney) najbardziej zagubiona postać dramatu, zmaga się z transgenderyzmem w poszukiwaniu swojego prawdziwego ‘ja’. Aneta (Maya Barcot), emigrantka z Polski, która wierzyła, że Hull będzie jej spokojną przystanią, w której znajdzie lepsze życie dla siebie i swojej dorastającej córki.

Mark Babych stworzył piękne studium kobiecości. Opowiedział historię o przyjaźni, jedności i sile wewnętrzej drzemiącej w każdej kobiecie.

Gdzie: Hull Truck Theatre, Ferensway

Kiedy: do soboty, 1 lipca 2017

Bilety: £12-£22.50

Telefon: 01482 323638

www.hulltruck.co.uk