Powrót do szkoły dla dzieci może być ekscytującym przeżyciem. Spotkanie kolegów z klasy po 6-ciu tygodniach wakacji na pewno będzie obfitowało w wakacyjne opowieści oraz dzielenie się wrażeniami. Niektóre z dzieci w tym roku dopiero rozpoczną swoją przygodę, inne przejdą do następnego etapu edukacji i zmienią szkołę.

Pierwszy dzień szkoły w Hull.

Początek roku szkolnego w Hull to w tym roku oficjalnie 3 Września jednak w zależności od szkoły dzieci mogą rozpocząć edukację dzień lub dwa później. Wynika to z tzw dni do dyspozycji szkoły, których w tym roku szkolnym jest 5. W tych dniach w szkołach nauczyciele spotykają się aby omówić nadchodzący rok szkolny i zaplanować wszystkie wydarzenia oraz szczegóły zajęć. W zależności od szkoły na początku roku szkolnego “teacher training days” może być więcej niż jeden. Stąd różnice w dacie otwarcia szkoły dla dzieci.

W Hull funkcjonuje 71 szkół podstawowych (primary schools) oraz 14 szkół ponadpodstawowych (secondary schools). Aby sprawdzić dni w których w szkołach odbywają się “teacher training days” wystarczy wejść na stronę Hull City Council i odszukać nazwę swojej szkoły:

Szkoły podstawowe od A do I
Szkoły podstawowe od J do Q
Szkoły podstawowe od R do Z

Szkoły ponadpodstawowe

Szkoły specjalne

Zatem niektóre szkoły zaczęły roku szkolny w poniedziałek 3 września ale niektóre z nich zaczną go dopiero we wtorek lub środę. Trzeba więc co roku sprawdzać dodatkowe dni wolne od nauki w szkole aby nie przyprowadzić niepotrzebnie swojego dziecka pod zamkniętą szkolną bramę.