43 strażaków walczyło z pożarem, który wybuchł na wysypisku śmieci Biffa we wschodniej części miasta. Mieszkańcy okolicy proszeni byli i pozamykanie okien — dym, który unosił się nad wysypiskiem mógł być bardzo szkodliwy!

Na wysypisku Biffa znajdują się odpady wyprodukowane zarówno przez gospodarstwa domowe, jak i przemysł. Niektóre z nich mogą być bardzo szkodliwe.

Do pożaru doszło około godziny 21.00 we wtorek. „Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń dotyczących dymu unoszącego się nad Stoneferry Road” — poinformowała rzeczniczka straży pożarnej. Na miejscu natychmiast pojawiło się siedem jednostek strażackich. Konieczne okazało się również skierowanie samochodu wyposażonego w specjalną pompę wysokoprzepływową z Beverley.

„Ogień spowodował mnóstwo dymu, bo płonęło wiele odpadów. Z tego powodu poprosiliśmy mieszkańców okolicy o pozamykanie okien” — zaznaczyła rzeczniczka straży pożarnej. I podkreśliła, że w wyniku pożaru nikt nie poniósł żadnych obrażeń. Ogień udało się ugasić w ciągu kilku godzin. O 2.20 odjechały ostatnie wozy strażackie.

W związku z akcją gaśniczą ulica Stoneferry Road była zamknięta dla ruchu przez kilka godzin. W tej chwili ruch odbywa się już normalnie.

Nie ma obecnie zagrożenia związanego z toksynami, które w wyniku pożaru mogły wydostać się do atmosfery.