Hull znalazło się wśród dwudziestu miast, które są najczęściej odwiedzane w celach biznesowych – według ankiety przeprowadzonej przez VisitEngland. Potwierdza to 9% zysku, które wypracowały agencje Hull & East Yorkshire Conferences i Visit Hull & East Yorkshire’s.
Hull top 20. Jeśli robić interesy, to tylko w Hull
Pierwsza z nich ciężko pracowała z przedstawicielami sektora publicznego i prywatnego nad uznaniem regionu za ciekawe miejsce dla spotkań biznesowych i konferencji, tak na stopniu narodowym, jak i międzynarodowym. Wcześniej w tym roku we współpracy z VisitEngland i De Vere Village Urban Resort Hull byli gospodarzami ekskluzywnej konferencji Business Tourism w Hockney Exhibition.

Simon Gidman, dyrektor Business Visits and Events at VisitEngland, powiedział: „Jako gospodarz wyjątkowych imprez i jako jedno z najbardziej rozwiniętych miast w Anglii pod względem opieki zdrowotnej i odnawialnych źródeł energii, Hull ma wszelkie potrzebne aspekty do tego, by przyciągać turystów biznesowych – i pozycja miasta w czołówce GBTS w 2012 r. to odzwierciedla” (cyt. za: hullcc.gov.uk). Gidman dodaje też, że cieszy się z możliwości współpracy z Hull nad przyciąganiem jeszcze większej liczby klientów biznesowych.

The Hull & East Yorkshire Conference ma też program bezpłatnej pomocy w organizacji spotkań biznesowych, który pozwala organizatorom na oszczędność czasu i pieniędzy. Pomagają znaleźć odpowiednie miejsce, zapewnić zakwaterowanie oraz wyżywienie dla uczestników, przygotować materiały konferencyjne i wiele innych.

Radny Steven Bayes, powiedział: „To jest fantastyczne. Konferencje i odwiedziny biznesowe są kluczowe dla naszej lokalnej gospodarki, ostatnio gościliśmy osoby z ponad 40 krajów na wielu konferencjach i chętnie ugościmy kolejnych”.


Źródło: www.hullcc.gov.uk