To nasz kolejny pomysł na niedzielne popołudnie w mieście – tym razem nieco bardziej aktywnie, na sportowo. Jazda na łyżwach przypadnie do gustu z pewnością wszystkim: dorosłym i dzieciom. Odwiedź Hull Ice Arena!

Hull Ice Arena to lodowisko najwyższej klasy, położone przy ulicy Kingston Street. Co więcej – w tym miejscu można nie tylko wyszaleć się na lodzie, ale też odpocząć po jeździe w kawiarni. Istnieje ponadto możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych cyklicznie w Hull Ice Arena.

Lodowisko w Hull jest doskonałym miejscem na przygodę z hokejem – i to dla każdego, nawet dla zupełnych żółtodziobów! Hull Ice Arena posiada bowiem w swojej ofercie kurs dla początkujących hokeistów. Kurs odbywa się w sobotę (dla dzieci powyżej 10. roku życia) oraz w niedzielę (dla dzieci młodszych niż 10 lat), zawsze w godzinach 9.00-10.00. Aby wziąć udział w kursie wystarczy umieć jeździć na łyżwach (do przodu, do tyłu oraz zatrzymywać się). Uczestnicy nie muszą posiadać pełnego stroju do gry w hokeja – Hull Ice Arena zapewnia kije i kaski na głowę. Koszt jednej godziny zajęć to 5,5 funta. Aby się zapisać, wystarczy przyjść na najbliższe zajęcia.

Jeśli umiesz grać w hokej, możesz wziąć udział w meczach rozgrywanych w Hull Ice Arena. W tym przypadku trzeba jednak skontaktować się z przedstawicielami lodowiska. W meczach odbywających się w niedziele od 20.15 do 21.15 mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie. Koszt udziału w jednym spotkaniu tego typu wynosi również 5,5 funta.

Co ciekawe, Hull Ice Arena organizuje także kursy dla dziewcząt i pań, które także chciałyby nauczyć się gry w hokej i spędzać aktywnie czas. Ich cena zależy od wybranej opcji. Aby się zapisać, trzeba skontaktować się z Hull Ice Arena.

Każdy chętny może zapisać się ponadto do jednego z działających przy lodowisku klubów hokejowych. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej.

Oczywiście, hokej to nie jedyna forma sportu, którą można uprawiać w Hull Ice Arena. Wszystko zależy od naszych umiejętności – jeśli pewnie czujemy się na łyżwach, możemy pokusić się o udział w zajęciach tanecznych (sic!). Ich cena wynosi około 4 funty za jedną godzinę.

Profesjonalni instruktorzy nauczą wszystkich uczestników zajęć z figurowej jazdy na łyżwach pokażą natomiast, jak wykonywać poszczególne figury. Ta opcja dostępna jest dla wszystkich, którzy dobrze potrafią jeździć na łyżwach.

Dla tych, którzy nie umieją poruszać się na lodzie, Hull Ice Arena przygotowało kurs podstawowy. Jego cena waha się od 36 funtów (dzieci) do 40 funtów (dorośli). Każdy kurs tego typu trwa sześć tygodni, Zajęcia trwają jednorazowo pół godziny – dzięki temu nie są nużące. Hull Ice Arena zapewnia, że wszyscy uczestnicy bardzo szybko zauważą postępy, jakie poczynili!

Więcej informacji na temat wszystkich kursów oferowanych przez Hull Ice Arena znajdziesz na stronie interetowej.

Dostępny jest tam także szczegółowy cennik (z uwzględnieniem cen indywidualnych i biletów rodzinnych oraz grupowych).

Na terenie Hull Ice Arena należy przestrzegać regulaminu. Nie wolno wnosić ze sobą butelek, puszek ani alkoholu. Nie wolno także palić papierosów, ani posiadać żadnych nielegalnych substancji. Uwaga! Nie wolno także robić zdjęć ani kręcić filmów (chyba, że zostało to uzgodnione wcześniej z władzami obiektu).

Szczegółowy regulamin znajdziesz na stronie lodowiska.

Jak zaznaczyliśmy, w obiekcie znajduje się kawiarnia. Jej menu jest dość obszerne i obejmuje kawę, herbatę, kanapki, panini, hamburgery, hotdogi, sałatki a także dania dla dzieci. Pełne menu kawiarni znaleźć można pod tym adresem.

Zapraszamy do Hull Ice Arena! To doskonały sposób na spędzenie kilku miłych chwil z całą rodziną! Pamiętaj także, że aktywny wypoczynek wpływa dobrze na naszą kondycję i przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia niektórych chorób cywilizacyjnych.

Źródło: http://www.hullcc.gov.uk, http://www.dayoutwiththekids.co.uk