Już od dziś będziesz mógł spotkać Bohdana w różnych miejsach naszego miasta. Podejdź, porozmawiaj, opowiedz, co dla Ciebie znaczy być Polakiem w Hull – odejdziesz ze świeżo napisanym wierszem, napisanym na zamówienie, specjalnie dla ciebie. A może sam zechcesz coś napisać? Nieważne, czy w szkole uwielbiałeś polski czy na samą myśl o poezji dostajesz wysypki – możesz pomóc Bohdanowi stworzyć słowną mapę polskiego Hull.

Czwartek, 6 Lipca 18:00-21:00 Kuchnia Restaurant, 226 Beverley Rd, HU5 1AH

Piątek,  7 Lipca  10:00-13:30 Hull Polish Community / Humber all Nations Alliance: HANA , 44 Portland St, Hull HU2 8JX

Niedziela, 9 Lipca 12:00-17:00 Izabela Restaurant , 370 Beverley Rd HU5 1LN

Ponadto Bohdan  odwiedzi Przedszkole Panda przy Spring Bank, oraz,  przy wsparciu dwojga poetów z Polski Weroniki Wojciechowskiej i Wojciech Cichonia, dwie polskie sobotnie szkoły: Polską Szkołę im.Ireny Sendlerowej oraz Polską Sobotnią Szkołę St. Mary’s College.

HULL GADA: IMPREZA JAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO

Sobota 8 Lipca, 19:00 WSTĘP WOLNY Kuchnia Restaurant, 226 Beverley Rd, Hull HU5 1AH.*

Przyjdź i przekonaj się, czym właściwie jest poezja gadana. Troje poetów z Polski i troje miejscowych performerów połączyło siły by przygotować wieczór pełen wrzasku i szeptu, śmiechu i łez, pełen liryki i rapu, melodii i rytmu. Chodź z nami pokrzyczeć na poetów i przyprowadź znajomych, którzy poezji nie znoszą – to wieczór specjalnie dla nich. Uwaga: wszystkie teksty angielskie z polskimi podpisami (i vice versa).

Goście specjalni z Polski: Bohdan Piasecki, Weronika Lewandowska, Wojciech Cichoń.

Goście specjalni z Hull: Vicky Foster, Joe Hakim, Matt Nicholson

*Liczba miejsc ograniczona

więcej informacji na www.hull2017.co.uk/hullgada