Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników muzyki klasycznej. Classics in the Park to impreza, które nie można przegapić. Bilety wciąż są dostępne, choć koncert na świeżym powietrzu odbędzie się już w tę sobotę.

Świetna orkiestra i doskonali soliści na scenie — tego możemy spodziewać się po tegorocznej edycji koncertu Classics in the Park na terenie Hymers College. Organizator imprezy, Blair Jacobs, powiedział, że chociaż w rym roku bilety, które nabywać można za pośrednictwem internetu, rozchodzą się jak świeże bułeczki, to część nadal jest dostępna. „Wynika to ze zwiększonej liczby miejsc, które przewidzieliśmy” — poinformował Jacobs, który doradza jednak, żeby jak najszybciej nabyć wejściówki, bo wkrótce może ich zabraknąć.

Blair Jacobs zdradził też kilka szczegółów dotyczących samego wydarzenia. Wiadomo, że w tym roku będzie ono wyjątkowe, bo udało się zgromadzić wyjątkowych muzyków. „Nasi tegoroczni soliści występowali na deskach Royal Opera House, Bridgewater Hall i Proms. Mogą pochwalić się również koncertami za granicą” — mówił dyrektor festiwalu muzyki klasycznej Classics in the Park. Dodał też, że tegoroczna edycja wydarzenia będzie prawdopodobnie najlepszą z wszystkich dotychczasowych — a przynajmniej tak się zapowiada. „Nic dziwnego, że bilety kupili mieszkańcy tak odległych miast, jak Blackburn, Birmingham, Coventry, Northampton czy Tonbridge”.

Cykliczne koncerty Classics in the Park stały się wydarzeniem, które cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku w sposób wyjątkowy wpisuje się w kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta, które zostało ogłoszone Brytyjską Stolicą Kultury 2017. Warto podkreślić, że chociaż na scenie koncertowej występować będą poważni muzycy, impreza przeznaczona jest absolutnie dla wszystkich — także dla rodzin z dziećmi. Organizatorzy zapewniają, że najmłodsi uczestnicy koncertu (w wieku do 12 lat) wchodzą za darmo.

Bilety w cenie około 20 funtów nabyć można online, za pośrednictwem strony: www.classicsinthepark.co.uk. Koncert Classics in the Park odbędzie się w najbliższą sobotę 8 lipca w godzinach 19.30 — 23.00 i zakończony będzie pokazem fajerwerków.