W ubiegłym roku w Hull Freedom Festival wzięło udział 80 tysięcy mieszkańców i turystów. W tym roku – jak planują organizatorzy – odwiedzających będzie jeszcze więcej.
Hull Freedom Festival już w najbliższy weekend
Freedom Festival jest bezpośrednim przedłużeniem obchodzonych w 2007 roku uroczystości dwustulecia zniesienia niewolnictwa w imperium brytyjskim. Wówczas wszystkie wydarzenia koncentrowały się w Hull, domu sławnego abolicjonisty Williama Wilberforce`a. Dzisiejszy Festiwal Wolności to nie tylko dziedzictwo najsławniejszego syna Hull i dyskusja nad nowoczesnymi zagrożeniami wolności nie tylko fizycznej, ale również dziesiątki wydarzeń kulturalnych, muzycznych, teatralnych, warsztatów i spotkań w całym mieście. Do tego – wstęp na zdecydowaną większość z nich jest bezpłatny.

Wydarzenia będą skupiać się w kilku miejscach w mieście i okolicach. Bridge Stage (Wellington Street, Fruit Market, Hull, HU1 2BN) powstałą we współpracy z Warren Records, organizacją non-profit, która zajmuje się promowaniem lokalnych talentów muzycznych. Powinni tu udać się wszyscy fani młodej muzyki. Wśród występów Kate Tempest, Hillbill Troup i wiele innych.

Dance Stage (Dock Street, Hull Marina) to centrum wszystkich tanecznych wydarzeń, które odbędą się podczas trzech dni Festiwalu. Wystąpi tutaj między innymi Keelan Philips, mistrz BMX na swoim rowerze i wielokrotnie nagradzani Skyline Dance Troupes. Hull City Centre to miejsce, gdzie każdy powinien znaleźć się w najbliższy weekend. Może być tłoczno, ale organizatorzy z pewnością nie zawiodą mieszkańców ani turystów.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji zaplanowanych na weekend 5 – 7 września. W 2014 roku Festiwal Wolności ma nadal zaskakiwać i zachwycać. Szeroki i przyjazny rodzinom program sprawi, że do miasta zjadą się nie tylko gwiazdy największego kalibru, ale liczni turyści.

W tym roku w sposób szczególny wspominać będziemy Nelsona Mandelę, zdobywcę pokojowej nagrody Nobla oraz pierwszego prezydenta Republiki Południowej Afryki wybranego w wolnych demokratycznych wyborach. W ramach specjalnego pochodu The Long Walk to Freedom piątek i sobotę między 19:30 a 23:00 każdy będzie mógł oddać mu należny hołd.

Więcej informacji na temat wszystkich atrakcji można znaleźć na stronie www.freedomfestival.co.uk.