Hull City Council planuje kolejną wielką inwestycję w samym sercu miasta. Naprzeciw Hull Marina ma powstać centrum koncertowe i konferencyjne oraz 4-gwiazdkowy hotel.
Największa inwestycja od czasu budowy KC Stadium
Sala koncertowa na 3.500 osób miałaby powstać między Princess Quay, Myton Street i Castle Street. Ambitny projekt, który najprawdopodobniej dostanie zielone światło od rady miasta, ma kosztować £42 miliony i stworzyć 500 stałych miejsc pracy. Miasto miałoby wpłacić na ten cel £30 mln, a budową hotelu na 150 osób zająłby się właściciel Princes Quay – CIT.

Prace mają zostać zakończone w 2017r., ale wiele wskazuje na to, że nie uda się dopiąć projektu przed uroczystościami związanymi z Hull City of Culture. Jednak, jak podkreślają radni, taki projekt i tak jest potrzebny. „Wysokiej jakości centrum, w którym mogłyby się odbywać różne koncerty i inne wydarzenia jest absolutnie potrzebne, jeśli Hull ma być często wybierane przez turystów” – mówi Steven Bayes (cyt. za hulldailymail.co.uk). „To dużo pieniędzy, ale jesteśmy przekonani, że to również przyniesie zastrzyk gotówki dla biznesu w Hull. Ponadto, pozwoli na dostarczenie 500 stałych etatów dla lokalnej siły roboczej i młodych ludzi i to jest część dziedzictwa, które chcemy dostarczyć miastu po 2017r.”

Dla miasta najnowszy projekt będzie największym od czasu budowy KC Stadium. Miasto jednak nie planuje samodzielnie zajmować się centrum – najprawdopodobniej zajmie się tym firma zewnętrzna. „Tego typu przedsiębiorstwa znają rynek i udowodniły, że potrafią prowadzić takie placówki osiągając sukcesy” – dodaje radny Bayes. Na razie jednak projekt jest jeszcze na zbyt wczesnym etapie przygotowań, by mówić o konkretach.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/