Trevor Ducker i Lucinda Mack dopuścili się „najgorszego zaniedbania na zwierzęciu, jakie pracownicy RSPCA widzieli od lat”.
8 tygodni więzienia za znęcanie się nad psem
Trevor Ducker, 67 lat i Lucinda Mack, 44 lata, z Arram, obok Beverley, zostali skazani na 8 tygodni więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Nie mogą też przez najbliższe dziesięć lat trzymać żadnych zwierząt. Para zaniedbała Eddiego, 17-letniego psa rasy border colie, który cierpiał na raka, ponieważ nie mogła „zdobyć się na to, żeby zabrać go do weterynarza”.

Przewodniczący ławy przysięgłych powiedział: „Bardzo ciężko słuchało się tej sprawy. Zaniedbanie było tak okrutne, że jedynie kara więzienia wydawała się słuszna. Eddie nie widział, nie mógł stać i miał bardzo zepsute zęby” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Sąd skazał też Duckera i Macka na zapłacenie kosztów procesu w wysokości £850 i £80 na fundusz ofiar.

Pracownicy RSPCA zostali zawiadomieni o sprawie przez byłego właściciela psa. Mężczyzna przeprowadził się w 2004 roku i zostawił psa pod opieką Duckera i Macka. W roku 2010 wyprowadził się z okolicy i mógł odwiedzać swojego dawnego zwierzaka jedynie trzy razy w roku. Mimo tego nadal łożył na jego utrzymanie. 5 lutego tego roku przyjechał do sąsiadów bez zapowiedzi. Kiedy zobaczył w jak strasznym stanie jest pies, powiadomił odpowiednie władze.

RSPCA odkryło, że pies znajdował się w szopie za domem z jedynie cienką szmatą, która miała zapewnić mu ciepło. Pies ważył zaledwie 10 kg – połowę swojej prawidłowej wagi. Phil Brown opowiada: „Kiedy inspektorzy przybyli na miejsce, pies nie ruszał się i jedynie leżał na cienkiej szmatce w szopie. Nie miał wody do picia. Pracownik podniósł go na nogi, ale po kilku sekundach zwierzę znowu się przewróciło. Eddie był workiem kości, widać było jego kręgosłup, żebra i biodra. Był pokryty własnymi ekskrementami i śmierdział uryną”.

Pracownicy zabrali go do weterynarza, gdzie lekarz uśpił go, by ulżyć jego cierpieniom. Testy krwi wykazały, że pies miał zaawansowanego raka oraz bolesnego guza w pysku.

Obrońca twierdził, że para nie mogła zmusić się do podjęcia decyzji o uśpieniu Eddiego. Skazani mieli planować zabrać go do weterynarza w poprzedzających tygodniach.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/