Rozpoczynają się prace w centrum miasta. Do 2017 roku Hull zyska nowy blask. Zmianą wyglądu miasta zajmie się specjalny konsultant do spraw urbanistyki: URS Services, który został wyłoniony w przetargu. Jego rekomendacje zostaną wprowadzone w życie w ramach City Centre Public Realm Improvement Strategy.
Transformacja Hull zaczyna się dziś
Aranżacja tej części miasta ma odzwierciedlać najważniejsze festiwale i wydarzenia kulturalne odbywające się cyklicznie w Hull: Roots and Routes, Made In Hull, Freedom Festival i Quirky. Na temat zmian w wyglądzie miasta wypowiada się radny Steven Bayes, Portfolio Holder for City and Culture: „Prace we wszystkich typach infrastruktury i przestrzeni publicznej postępują w równym i spokojnym tempie. Rok 2017, kiedy to Hull stanie się Miastem Kultury, to krytyczny kamień milowy w ukończeniu większego projektu o wartości 190 milionów funtów, który rozpoczął się latem ubiegłego roku. Prace, którymi zajmujemy się teraz, pozwalają nam mieć pewność, że wszystko będzie gotowe do 2017 roku i że mieszkańcy Hull będą mogli cieszyć się z remontów przez wiele lat” (cyt. za www.hullcc.gov.uk).

Wszelkie inwestycje pozwolą usprawnić ruch uliczny, a także będą mieć pozytywny wpływ na rozwój turystyki. Do 2017r. mają też zakończyć się prace rewitalizacyjne na Fruit Market. Po remoncie znajdą się tutaj pokoje do wynajęcia, sklepy ze sztuką, a także miejsce dla nowoczesnych technologii.

Miasto ma też zamiar wyremontować zaniedbane drogi, takie jak Beverley Road. Prace rozpoczęły się już między Clough Road a centrum miasta i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy dojeżdżający do śródmieścia odczują ogromną różnicę.

Trwające już prace restauracyjne na Starym Mieście, wśród których propozycja budowy kładki dla pieszych to kolejne remonty, które mają zapewnić Hull wiodące miejsce na turystycznej mapie turystyki. A to oznacza ogromne szanse dla lokalnych przedsiębiorców.


Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/portal/