hull.plSzymon Belzak lat 23 pchnął nożem swojego znajomego Andrzeja Andrusa w ramię, podczas sporu o paczkę kiełbasek zakupionych w jednym za sklepów w Hull. Belzak przebywa w areszcie w Hull. Tymczasem sędzia Roger Thorn powiedział, że ci, którzy noszą przy sobie noże będą zamykani w więzieniu.

Andrus mieszkał wspólnie z Belzakiem przy Clifton Street w Hull. Wypił dwie butelki wódki, a kiedy wrócił Belzak wspólne wypili trzecią. Następnie udali się na zakupy. Wrócili do domu i zaczęli się kłócić o to który kupił kiełbasę.

Prokurator Mark McKone powiedział: „Pozwany chwycił kolegę za ramię i zaczęli okładać się pięściami w kuchni. Po około pięciu minutach Andrus miał coraz większą przewagę w walce. Belzak następnie chwycił za nóż i wbił w tył prawego ramienia Andrusa”.

Inny współlokator próbował odciągnąć go, ale nie powiodło się. Ktoś inny zadzwonił do znajomego, który mówił po angielsku i poprosił o wezwanie policji i pogotowia.

Pozwany następnie wyszedł z domu, ale wrócił po 15 minutach, widząc jak Andros wyrzucał jego rzeczy przez okno.

Walka była kontynuowana na zewnątrz aż na miejsce dotarła policja.

W dniu jego aresztowania, Belzak powiedział policji, że został powalony na podłogę przez jego przyjaciela i użył noża, by się bronić.

Przyznał się do zranienia kolegi i został skazany na rok i cztery miesiące więzienia.

Sędzia Thorn powiedział: „Muszę posłać cię do więzienia. Użycie noża jest endemiczne w tym kraju i ci, którzy go używają, by zranić innych, automatycznie pozbawiani są wolności. Zgadzam się, że to Ty zostałeś zaatakowany, ale to Ty użyłeś noża”.

„Obciążającym dowodem w tym przypadku jest spożycie alkoholu. Pijany i uzbrojony w nóż nie może być pewny co do wymiaru zadanych ciosów”.

źródło: http://www.poloniauk.com

źródło:http://www.thisishullandeastriding.co.uk/news/Man-stabbed-friend-row-sausages/article-1474242-detail/article.html