Około 33% Brytyjczyków marzy o tym, by w ciągu najbliższych miesięcy kupić sobie nowy samochód. Czy Ty także zamierzasz spędzić te wakacje podróżując po kraju samochodem, w którym wszystko jeszcze pachnie nowością? O czym marzysz w 2014 roku?

Jeśli nie samochód to… no właśnie! To co? Warto zdawać sobie sprawę z tego, o czym marzymy. Tym bardziej, że marzenia się spełniają!

Warto w tym momencie nieco „zejść na ziemię”, pomyśleć nieco bardziej realnie. Marzenia mogą się spełniać, jeśli im pomożemy. Nie oznacza to oczywiście, że za miesiąc będziesz mógł sobie pozwolić na Astona Martina i czuć się w nim jak James Bond. Nie znaczy to również, że już niedługo będziesz mógł iść do salonu BMW i wyjechać z niego najnowszym modelem tej marki. Prawdopodobnie wybierzesz coś bardziej praktycznego, być może dopasowanego do potrzeb Twojej rodziny. Komfortowy samochód, którym bezpiecznie będziesz poruszać się od jednego miejsca do drugiego. Samochód, który w istocie będzie spełnieniem Twoich marzeń.

Prawdopodobnie będziesz kierować się ceną, wybierając samochód idealny dla siebie. Wyznaczysz pewną granicę, której nie wolno Ci będzie przekroczyć. Pomyśl jednak, że sam fakt wyznaczania tej granicy jest elementem spełniania swoich marzeń. Pomyśl, że to może dziać się już niedługo.

Pamiętaj jednak, że cena nie powinna grać głównej roli. Pomyśl o bezpieczeństwie, pomyśl o innych aspektach. Postaraj się znaleźć taki samochód, który łączyć będzie przystępną cenę z wysoką jakością. Taki samochód, którego zakup będzie po prostu korzystny. Istnieje kilka sposobów, które pozwolą Ci uniknąć nabrania się na sztuczki marketingowe stosowane przez sprzedawców samochodów. Spójrz tylko:

  • nie zwracaj uwagi na niepotrzebne gadżety, które są bardzo często instalowane w samochodach. Uwierz, że w drodze na wakacje czy z pracy do domu nie przyda Ci się sportowe zawieszenie. Prawdopodobnie nie skorzystasz też z urządzenia zmieniającego płyty CD, nowoczesnych lusterek czy regulowanych na tysiąc możliwych sposobów siedzeń. Wbudowana nawigacja także nie jest niezbędnym elementem wyposażenia samochodu – o wiele bardziej opłaca się korzystać z nawigacji kupionej oddzielnie czy też tej, którą posiadasz w telefonie. Pamiętaj, że gadżety tego typu nie zwiększą wartości samochodu, jeśli zdecydujesz się go po pewnym czasie sprzedać.
  • zrezygnuj z wybierania między czarnymi i srebrnymi samochodami. Większość klientów poszukuje samochodów w kolorze czarnym lub srebrnym. Sprzedawcy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego ceny pojazdów w jednym z tych kolorów są na ogół nieco wyższe. Nie daj się nabrać na tę sztuczkę! Samochód w kolorze ciemnogranatowym lub ciemnozielonym, a nawet biały, bordowy czy złoty, wygląda równie neutralnie na drodze, co pojazdy czarne i srebrne. Zapewnij sobie dozę oryginalności, nie wychodząc jednak przed szereg.
  • nie upieraj się przy automatycznej skrzyni biegów. W ostatnim czasie skrzynie automatyczne zaczynają powoli tracić na popularności. Klienci przekonują się, że samochody z wmontowaną manualną skrzynią biegów zużywają nawet do 10% mniej paliwa. Poza tym, jeśli dojdzie do usterki, naprawa tradycyjnej skrzyni jest o wiele tańsza – bo mniej skomplikowana. Weź to pod uwagę wybierając samochód.
  • upewnij się, że wystarczy Ci środków finansowych na zakup wybranego samochodu. Pamiętaj, że posiadasz określony budżet, którego nie możesz przekroczyć. Nie zapominaj o kosztach dodatkowych, związanych z zakupem samochodu (koszty rejestracji itp.). Jeśli zamierzasz kupić samochód na kredyt, zadbaj o swoją zdolność kredytową. W ten sposób pomożesz spełniać się swoim marzeniom!

Ostatni spośród wymienionych wyżej punktów zdaje się być najważniejszym. Pierwszym krokiem do spełnienia swoich marzeń jest rzetelna ocena swoich możliwości finansowych. Pamiętaj, że pod uwagę możesz brać nie tylko te środki, które już posiadasz na koncie, lecz także te, które możesz mieć już wkrótce! Pomyśl o niskooprocentowanej pożyczce, niewielkim kredycie, dzięki któremu spełnisz jedno ze swoich marzeń.

Kontroluj swojej finanse w sposób świadomy. Stań się panem własnego życia. Jeśli zauważysz, że Twoja historia kredytowa jest odpowiednia, by pożyczyć trochę pieniędzy i zrealizować jeden z planów, wykorzystaj tę szansę. Jeśli nie jesteś pewien, czy to właściwy moment na takie decyzje, raport kredytowy przygotowany przez Experiana będzie dla Ciebie nieocenioną pomocą. Pozwoli Ci przyjrzeć się swojej historii kredytowej na przestrzeni ostatnich 6 lat, zaznaczając te aspekty, które w sposób pozytywny (lub negatywny) mogą przyczynić się do Twojej zdolności kredytowej.

Instrukcję, jak sprawdzić swój wynik zdolności kredytowej (ang. credit score) znajdziesz na stronie: raportkredytowy.co.uk.

Skorzystaj z darmowego 30-dniowego okresu próbnego i już dziś poznaj swoje możliwości finansowe!


 


Miesięczna opłata w wysokości 14,99 funta jest pobierana po ukończeniu okresu próbnego. Możesz jej uniknąć, składając podczas okresu próbnego rezygnację. Oferta 30-dniowego okresu próbnego jest dostępna tylko dla nowych klientów. Aby skorzystać z oferty należy się zarejestrować. Proces uzyskiwania dostępu do wszystkich możliwości oferowanych przez agencję Experian może potrwać do 5 dni.