Przedłużający się remont torów kolejowych w okolicach Hatfield może doprowadzić do odcięcia Hull od sieci krajowych pociągów. City Council chce gwarancji od Network Rail, że ten czarny scenariusz się nie spełni.
Hull bez dostępu do kolei
11 lutego w Hatfield doszło do osunięcia się ziemi i uszkodzenia torów kolejowych. Po trzech tygodniach prac okazuje się, że naprawy będą bardzo skomplikowane i mogą potrwać nawet do początku wakacji. Jednak już na lipiec zaplanowane są prace przy moście w Selby.

Radny Martin Mancey zaproponował w związku z tym wstrzymanie prac przy moście. Jeśli bowiem pierwsze roboty się przeciągną, Hull wraz ze swoimi 400 tysiącami mieszkańców zostanie odcięte od transportu kolejowego. Radny mówi, że jest to „nie do zaakceptowania”.

Network Rail, odpowiedzialny za remont, nie zgadza się jednak z tą propozycją. W razie problemów podróżni będą musieli pogodzić się z opóźnieniami oraz korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. W miarę możliwości będą tworzone także alternatywne trasy kolejowe.

Rzecznik prasowy First Hull Trains, które zajmują się przewozem pasażerów w okolicy, powiedział: „Kilka tygodni temu udało nam się pokonać trudności dzięki używaniu innej trasy. Jeśli remont w Selby rozpocznie się zgodnie z planem, możliwe, że będziemy musieli skorzystać z tej drogi ponownie lub wyznaczyć jakąś alternatywną. Naszym celem będzie utrzymanie pasażerów w ruchu, bez przenoszenia się do autobusów, jeśli tylko będzie to możliwe.” (cyt. za: thisishullandeastriding.co.uk).


Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk