Miasto Hull postanowiło uczcić nadchodzący Chiński Nowy Rok, rozpoczynający Rok Węża. Zabawa dla rodzin z dziećmi odbędzie się w poniedziałek 11 lutego.
Chiński karnawał w Hull
W godzinach 10:15 – 15:00 uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnych atrakcjach. W czasie warsztatów zdradzane będą tajniki wytwarzania masek, Chińskich Drzewek Szczęścia oraz smoków. Oprócz tego, będzie można wziąć udział w quizach, zabawach w dekodowanie chińskich wyrazów oraz poznać orientalny odpowiednik swojego imienia.

Obchody Nowego Roku tradycyjnie trwają 15 dni i kończą się Świętem Latarni, a obecnie w Chinach mieszkańcy mogą się cieszyć aż 3 wolnymi dniami z tej okazji. Chińczycy hucznie obchodzą swoje święto przy użyciu petard i sztucznych ogni, a także przebierając się za smoki.

Impreza odbędzie się w Hull City Council’s Central Library. Jej koszt to £6.30 dla osoby dorosłej. Dzieci muszą być pod opieka opiekunów, którzy ukończyli co najmniej 19 lat. Aby wziąć udział w zabawie konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie miejsca. Można to zrobić pod numerem tel.: 01482 598 933.

Źródło:www.hullcc.gov.uk