Począwszy od poniedziałku 19 listopada, przez kolejne siedem dni sklep internetowy Amazon organizuje wielką kampanię związaną z amerykańskim Black Friday Deals Week. Akcja ma za zadanie pomóc zaoszczędzić pieniądze tym, którzy już oddali się szałowi świątecznych zakupów.

Akcja wywodzi się pierwotnie ze Stanów Zjednoczonych i związana jest z obchodami Święta Dziękczynienia. Po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii zorganizowana została w 2010 roku i trwała wtedy 5 dni roboczych, od poniedziałku do piątku. W tym roku przedłużono ją o weekend, dając tym samym szansę na dokonanie zakupów wszystkim tym, którzy są zapracowani w ciągu tygodnia i nie mają czasu na przeglądanie ofert sprzedażowych, lub po prostu przegapili pierwszą część kampanii Amazona.

W tym roku ponadto promocją objęta została wyjątkowo duża liczba produktów – ponad tysiąc przedmiotów będzie można dostać w cenie niższej nawet o 80% w stosunku do wyjściowej! Można będzie nabyć na przykład płyty Susan Boyle czy Take That za 1 Funta, a także – w nieco wyższej cenie – albumy popularnych zespołów muzycznych podpisane przez artystów. Co ciekawe, wśród przecenionych produktów znajdują się także urządzenia techniczne, jak laptopy, konsole do gier i telewizory!

W ubiegłym roku w samych Stanach Zjednoczonych wydano ponad 52 miliardy dolarów na zakupy związane z Black Friday Deals Week – to dowodzi, jak bardzo korzystne są ceny podczas kampanii. Należy jednak pamiętać, że większość produktów jest limitowana. Niektóre oferty sprzedażowe mają także krótki czas ważności – żeby dokonać bardzo korzystnego zakupu trzeba spieszyć się z podjęciem decyzji. Jeśli oferta przeterminuje się, kupujący zwyczajnie straci szansę na zakup produktu w obniżonej cenie. Od tego roku może się jednak zdarzyć, że dana oferta ponownie pojawi się podczas weekendu kończącego kampanię! Jedynym sposobem, który daje trochę czasu na podjęcie decyzji o zakupie jest dodanie produktu do swojego koszyka z zakupami. W tej sytuacji zyskujemy jednak tylko 15 dodatkowych minut na decyzję.

Kolejnym ograniczeniem, z którym trzeba się liczyć jest to, że jedna osoba nie może dokonać zakupu dużej liczby egzemplarzy tego samego produktu w obniżonej cenie – formularz pozwala jedynie na pojedynczy zakup. Oznacza to zatem, że jedna osoba nie może kupić na przykład 10 komputerów, zaopatrując w ten sposób własny sklep.

Jak wśród mnóstwa ofert znaleźć coś dla siebie? Amazon w trosce o swoich klientów przygotował specjalną stronę pod nazwą „Today’s Deals”, na której przedstawione zostały najciekawsze propozycje dnia. Ponadto można zapisać się na newsletter, lub polubić stronę wydarzenia na Twitterze albo Facebooku, zyskując w ten sposób dostęp do aktualnych ofert. Wszystkie objęte promocją przedmioty zostały pogrupowane na wiele szczegółowych kategorii. W ciągu każdego dnia o określonej godzinie pojawiają się z reguły oferty należące do wybranej kategorii – wystarczy wejść na stronę Amazona i zapoznać się z aktualnościami. WWW.AMAZON.CO.UK


Źródła:
http://money.uk.msn.com/features/amazons-black-friday-deals-week-how-to-take-advantage
http://www.amazon.co.uk/Black-Friday-Deals/b?ie=UTF8&node=161428031