W Goole High School Academy zauważono pewne nieścisłości związane z egzaminami przeprowadzanymi on-line. Rada nadzorcza szkoły została rozwiązana, a ośmiu kolejnych pracowników przestało pełnić swoje obowiązki. Już wcześniej zawieszonych zostało kilka innych osób, w tym jedna Polka.
8 pracowników Goole High School Academy zawieszonych
Teraz Goole High School Academy zarządza Wakefield City Academies Trust (WCAT). W zeszłym tygodniu zawieszono siedmiu innych pracowników, w tym wicedyrektorów placówki: Danutę Tomasz i Dave`a Flowitta.

Alan Yellup, dyrektor wykonawczy w WCAT, powiedział: „Rozszerzyliśmy śledztwo, żeby upewnić się, że dotrzemy do sedna sprawy i wyjaśnimy wszystkie kwestie zaniedbań podczas egzaminów. Kolejne zawieszenia były konieczne do tego, byśmy mogli upewnić się, że dochodzenie jest sprawiedliwe. Jestem przekonany, że zespół, który zajmuje się tą sprawą, rozwiąże sprawę tak szybko jak to możliwe” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

W grudniu ubiegłego roku Ofsted nałożyło na Goole Academy „specjalne środki”, następnie 15 sierpnia szkoła została członkiem WCAT. Yellup dodaje: „Zaniedbania to już historia, ale naszym obowiązkiem jest dowiedzieć się wszystkiego na ten temat i to zrobimy. Działamy szybko i stanowczo i chciałbym zapewnić całą społeczność Goole, że jesteśmy bardzo zdeterminowani, żeby akademia zaczęła dobrze funkcjonować” i podkreśla, że rozwiązanie dotychczasowej rady nadzorczej było niezbędnym krokiem na drodze do poprawy wizerunku szkoły oraz jakości jej nauczania.

Od pierwszego września szkoła ma nowego dyrektora, Matthew Partingtona, który skupia się właśnie na poprawie jakości kształcenia w szkole. Yellup wypowiada się na jego temat bardzo pozytywnie, zaznaczając, że nowy dyrektor stara się w szkole odbudować kulturę ciężkiej pracy i wysokich ambicji.

Goole High School zostało Akademią w 2011r. odłączając się jednocześnie od East Riding Council.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/