Sześć szkół podstawowych z Hull otrzyma w sumie ponad 1,5 miliona funtów dofinansowania. Dzięki tym pieniądzom uda się przebudować szkoły i tym samym stworzyć 350 nowych miejsc dla dzieci.

Wsparcie finansowe od brytyjskiego ministerstwa edukacji otrzymają szkoły podstawowe: Rokeby, Marfleet, Wheeler, Highlands, Griffin i Adelaide. Wszystkie z nich będą musiały zostać specjalnie przystosowane do przyjęcia większej liczby uczniów niż dotychczas – zakres remontów będzie różny, począwszy od dobudowania kilku nowych klas a skończywszy na lekkim przekształceniu istniejących pomieszczeń. Prace budowlane mają zostać zakończone przed końcem roku, poinformowały władze miasta.

Radna Rosie Nicola, odpowiadająca za edukację w Hull, powiedziała, że zadaniem władz miejskich jest zapewnienie takiej liczby miejsc w placówkach oświatowych, na jaką jest zapotrzebowanie, a to wzrosło w ciągu ostatnich pięciu lat aż o 15% w przypadku szkół podstawowych.

Radna przyznała, że decyzja o przyznaniu dofinansowania sześciu miejskim podstawówkom jest bardzo dobrą wiadomością dla rodziców. Co więcej, radna zauważyła, że ze względu na zatrudnienie przy remontach miejscowych firm budowlanych na przekształcaniu szkół zyska nie tylko sektor edukacyjny, lecz także miejscowa gospodarka.

Dyrektor jednej z placówek, które zostaną powiększone w ramach dofinansowania od ministerstwa edukacji, powiedział, że bardzo cieszy się z tego wsparcia. Przyznał, że tylko dzięki rozbudowie szkoły możliwe będzie przyjęcie nowych uczniów już wkrótce, a tym samym zareagowanie na rosnące zapotrzebowanie na miejsca w placówkach oświatowych w Hull.

Rodzice cieszą się z kolei z tego, że ich dzieci będą mogły uczęszczać do szkoły położonej blisko ich miejsca zamieszkania – nie będzie już problemu braku miejsc (przynajmniej przez jakiś czas).

Trzymamy kciuki za szybkie zakończenie wszystkich remontów i za powodzenie projektu!