Kolejne wydarzenie artystyczne organizowane przez Polską Parafię w Hull. W dniach od 3 do 6 stycznia 2014 roku Hull gościć będzie 30 – osobowy chór dziecięco – młodzieżowy „Canzona” z Murowanej Gośliny w Polsce.
30 - osobowy chór z Polski w Hull
Chór dziewczęcy „Canzona” powstał w 1981 roku. Założycielem i dyrygentem chóru jest Elżbieta Wtorkowska, absolwentka, a obecnie wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu. Zespół skupia około 40 dziewcząt w wieku 12-18 lat. Jest laureatem licznych konkursów i festiwali chóralnych. Wielokrotnie reprezentował swoje miasto poza granicami kraju: w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Włoszech, Rosji i Szwecji. Z inicjatywy chóru „Canzona” w Murowanej Goślinie koncertowało wiele znanych zespołów chóralnych z kraju jak i z Niemiec, Szwecji, Holandii, Rosji, Francji i USA.

Pięknych polskich kolęd w wykonaniu chóru „Canzona” będzie można posłuchać podczas sobotniej i niedzielnej Mszy Świętej. W sobotę, 4 stycznia, o godz. 18.30, chór ubogaci przeżywanie polsko – angielskiej Mszy Świętej, która wyjątkowo będzie odprawiona w kościele pw. Matki Bożej z Lourdes (Cottingham Road). W tym dniu nie będzie Mszy św. w kościele św. Karola (St. Charles’). Niedzielna Msza Święta, na której śpiewał będzie chór „Canzona”, odprawiona będzie normalnie, tj. w kościele pw. Św. Wilfrida (St Wilfrid’s) na Boulevard, godz. 17.00.