Międzynarodowa firma z branży medycznej myśli nad założeniem nowej siedziby w Hull. Więcej szczegółów, w tym nazwę firmy, poznamy w listopadzie.
200 miejsc pracy w branży medycznej
Na razie wiadomo jedynie, że nowa inwestycja ma doprowadzić do powstania 200 nowych miejsc pracy. Najprawdopodobniej firma myśli o lokalizacji w Alexandra Dock. Możliwe, że chodzi o dawny Hedon Road Maternity Hospital.

Radny Steve Brady mówi: „Jedną rzeczą, którą zawsze mówiliśmy na temat współpracy z Siemensem było to, że inne duże firmy zauważą Hull. Nie mogę teraz mówić o szczegółach inwestycji, którą rozważamy, ale jestem przekonany, że dojdzie ona do skutku i że będzie więcej pozytywnych wiadomości dla miasta” (cyt. za hulldailymail.co.uk). Na temat terenu dawnego szpitala dodaje zaś: „To fantastyczne miejsce i cieszę się, że nigdy nie przekształciliśmy go pod budowę domów mieszkalnych – takie plany pojawiły się kilka lat temu”.

Brady uważa też, że teraz – gdy budowa placówki Siemensa jest już pewna – okolice Hedon Road znacznie ożyją. „Dostajemy wiele zapytań od ludzi, którzy zastanawiają się nad przeniesieniem tutaj swoich siedzib, ponieważ mamy atrakcyjne lokale w dobrych cenach. To możliwe dzięki pracy, którą włożył nasz zespół regeneracji miasta i przyciągnięciu Siemensa”.

Jednak Hull nie ma zamiaru spocząć na laurach – zapewnia radny Brady i dodaje, że aby miasto dorównało innym obszarom musi stworzyć jeszcze 7 tysięcy miejsc pracy, nie tylko związanych z Siemensem. Kolejnym wyzwaniem będzie upewnienie się, czy mieszkańcy Hull mają odpowiednie kwalifikacje, by podjąć się nowych wyzwań zawodowych.

Prace w Alexandra Dock mają rozpocząć się jeszcze przed końcem roku. Fabryka Siemensa ma zacząć funkcjonować w połowie 2016 roku.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/