Trasa rajdu rozpocznie się w budynku East Park Pavillion o godz. 10 rano. Trasa o długości 18 mil prowadzi przez Ferry Fort i kończy się przy Lighthouse. Jej pokonanie nie powinno zająć więcej niż 2 godziny.
16 czerwca - Rajd rowerowy w ramach Sky RideRowerzyści będą mogli korzystać zarówno ze ścieżek rowerowych, jak i dróg. Na trasie zobaczą urokliwe zakątki East Hull i Yorkshire, takie jak Alexandra Dock, Ferry terminal, Fort Paull i inne.

Na trasie mogą wystartować dzieci powyżej ósmego roku życia, ale te poniżej 15 lat muszą znajdować się pod opieką dorosłych. Poza tym, wszyscy niepełnoletni muszą mieć ubrane kaski, bez względu na umiejętność jeżdżenia na rowerze. Dzieci poniżej 5. roku życia podróżujące z rodzicami muszą znajdować się w atestowanych fotelikach.

Cykliści muszą być też w stanie samodzielnie zająć się swoim rowerem na trasie, na przykład zabierając ze sobą niezbędne narzędzia. Ride Leaders mają za zadanie pomagać przede wszystkim ludziom, ale niekoniecznie będą mieli czas na pompowanie opon.