Z 15 domów przy Wolfreton Road, Anlaby, zniknęły metalowe części dachów. Policja przyznaje, że jeszcze nie zdarzyło się, żeby złodzieje obrabowali tak wiele domów w tak małej okolicy w ciągu jednej nocy.
15 domów obrabowanych jednej nocy
Do wydarzenia doszło w ubiegły wtorek w Anlaby, przy ulicy Wolfreton Road. Znajdują się tutaj głównie stare domy, powyżej stu lat. Złodzieje zniszczyli wiele dachów sprawiając ponadto, że padający deszcz dostał się do środka i zniszczył wnętrza domów. Jedna z mieszkanek okolicy, pani Mears, powiedziała: „Jak dla mnie, to złodzieje przede wszystkim zniszczyli charakter tego stuletniego domu. Zakradli się tutaj w nocy i po prostu powyrywali metal z dachów. Mamy CCTV (monitoring), ale nawet to ich nie powstrzymało” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Policja przyjechała zaalarmowana przez sześciu mieszkańców. Kiedy dotarła na miejsce, okazało się, że obrabowano więcej domów, po prostu ich mieszkańcy jeszcze nie zdawali sobie z tego sprawy.

Przy wysokich cenach złomu, tego typu kradzieże stają się coraz częstsze. Teraz policjanci będą rozmawiać z właścicielami punktów złomów, ponieważ złodzieje muszą teraz gdzieś sprzedać zdobyty metal. Wiele z punktów skupu pracuje tylko i wyłącznie z firmami budowlanymi i zajmującymi się naprawą dachów. Każdy świadek, który widział cokolwiek, co może pomóc w schwytaniu sprawców, proszony jest o kontakt z policją Humberside pod numerem telefonu 101.Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/