Portal Hull Daily Mail opublikował ostatnio listę rzeczy, które można zrobić tylko w Hull. Dlaczego nasze miasto jest tak wyjątkowe – i to w skali całego kraju? Co czyni je niezwykłym?

Hull Fair to jedyny w swoim rodzaju festiwal zabawy i rozrywki – żadne miasto w Wielkiej Brytanii nie organizuje jarmarku z takim rozmachem, jak Hull. I chociaż mieszkańcy z pewnością mogą być z tego dumni, to przecież nie tylko to jedno wydarzenie w skali całego roku powoduje, że nasze miasto jest wyjątkowe! Poniżej (za Hull Daily Mail) lista wybranych rzeczy, z których słynie Hull.

1. Skosztuj tradycyjnych placuszków, pattie butty. Nigdzie na świecie nie dostaniesz tak wyjątkowego przysmaku. Spróbuj ziemniaków zapieczonych ze specjalnie dobranymi ziołami i przyprawami, a zupełnie inaczej spojrzysz na angielską kuchnię!

2. Zadzwoń z… białej budki telefonicznej! Chociaż Wielka Brytania słynie z czerwonych budek telefonicznych, to jest jedno miejsce w całym kraju, które pod tym względem jest wyjątkowe – to właśnie nasze miasto! Różnica wynika z tego, że budki należą do innego, lokalnego operatora.

3. Przekrocz most Scale Lane Bridge. Most wygrał wiele konkursów architektonicznych, przede wszystkim dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, jakie zastosowano podczas jego konstruowania. Poza tym jednak… Scale Lane Bridge wygląda fantastycznie. Musisz zrobić sobie na nim zdjęcie!

4. Przespaceruj się wzdłuż t’Rerd. A gdzie to znaleźć? Dość kontrowersyjna sprawa – jedni sądzą, że to Hessle Road, inni – że Holderness Road. Wszystko zależy od tego, w której części miasta mieszkasz.

5. Podążaj… rybim szlakiem. Płaskorzeźby pokazujące różne gatunki ryb, ukryte na płytach chodnikowych w centrum Hull, poprowadzą cię z jednego pubu do następnego. Tylko w Hull takie rzeczy!

6. Odwiedź jedyne na całym świecie submarium. Akwaria z rekinami i kolorowymi rybami zamieszkującymi morza i oceany całego świata znaleźć można w wielu miastach na wszystkich kontynentach. The Deep, które – na przekór wszystkim – określiło się jako submarium, jest jedyne w swoim rodzaju. I jeszcze mieszkają w nim pingwiny!

7. Powyglądaj przez najmniejsze okno na świecie – znajdziesz je w Hull, na ulicy Land Of Green Ginger. Okno z pewnością nie spełnia takiej funkcji, jak inne okna – ale za to ile radości sprawia odwiedzającym!

8. Udaj się na wycieczkę kolejką Mally’s Train – konduktor obwiezie cię po najważniejszych miejscach w całym mieście, a potem bezpiecznie odwiezie na stację początkową. Hull w pigułce – propozycja idealna dla niewymagających.

9. Pomóż Bee Lady w walce ze złem na świecie. Jean Bishop przebiera się za pszczółkę już od wielu, wielu lat. A wszystko tylko po to, by zwrócić uwagę na cel jej działań, który – przyznać trzeba – jest bardzo szczytny. Bee Lady zbiera pieniądze na fundację Hull City Centre!

10. Zrób zakupy w Grannies Parlour – to wyjątkowy sklep na skalę całego regionu. Dostaniesz w nim wszystko, co niespotykane i powszechnie uważane za dziwne. Grannies Parlour przy Anlaby Road zaprasza!

11. Zwiedź dokładnie stare miasto. Zwiedź je wielokrotnie – za pierwszym razem odwiedź wszystkie zabytki, za drugim natomiast puby (tym razem lepiej tylko wybrane lokale – w przeciwnym razie może się to źle skończyć…).

12. Pomocz się w East Park – splash boat czeka na ciebie i twoją rodzinę! Dzieciaki z pewnością będą świetnie bawić się, wpadając w olbrzymiej łodzi do wody. Świetna atrakcja, choć może nie na tę porę roku…

13. Przejdź się Humber Bridge. Bo jest niedaleko. I ładnie. Po prostu.

Nasze miasto jest wyjątkowe. Jedyne w swoim rodzaju. Powyższa lista w żadnej mierze nie wyczerpuje tematu – pokazuje jednak, za co można pokochać Hull!Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk