Nasze miasto ma wiele tajemnic, o których wiedzą tylko nieliczni. Przedstawiamy poniżej listę 13 najciekawszych faktów dotyczących naszego miasta. Znałeś je wszystkie?

 1. Ekran LCD (od angielskiego Liquid Crystal Display) opracowany został przez naukowców University of Hull.
 2. Hull uznawane jest za jedno z najbardziej „poetyckich” miast na Wyspach. To tu mieszkali tacy poeci jak Philip Larkin czy Andrew Marvell.
 3. Znany działacz społeczny, dzięki któremu zniesiono niewolnictwo, William Wilberforce, pochodził z naszego miasta! To prawdziwy powód do dumy.
 4. W Hull wynaleziono landrynki.
 5. Pełna oficjalna nazwa miasta brzmi „Kingston upon Hull”. Mieszkańcy nazywani są natomiast „Hullensians”, czyli… Hullenzjanami!
 6. The Deep, chociaż potocznie nazywane jest akwarium miejskim, fachowo określa się mianem submarium. To jedyny tego typu obiekt na świecie.
 7. Zespół portowy Humber Ports to największy port w Wielkiej Brytanii. Każdego roku przewijają się przez niego tysiące pasażerów i tony towarów.
 8. Popularny jarmark Hull Fair to największy i jednocześnie jeden z najstarszych jarmarków obwoźnych w Europie. Jego początki sięgają końca XIII stulecia!
 9. Podczas drugiej wojny światowej bombardowanie zniszczyło 90 proc. wszystkich budynków w Hull, czyniąc je drugim po Londynie najbardziej zniszczonym miastem w Wielkiej Brytanii.
 10. Usługi telekomunikacyjne w Hull świadczy firma KCOM, a nie BT, jak w innych miastach na Wyspach. Przez to budki telefoniczne w mieście nie są czerwone, lecz kremowe! Zupełny ewenement na skalę brytyjską.
 11. Mówi się, że to w Hull zaczęła się brytyjska wojna domowa w 1642 roku.
 12. Piosenkarka Patricia Bredin, która reprezentowała Wielką Brytanię na pierwszej edycji konkursu Eurowizja, pochodziła z naszego miasta.
 13. Kościół pw. Świętej Trójcy w Hull (Holy Trinity Church) jest największym pod względem zajmowanej powierzchni obiektem sakralnym w Anglii.