Na skrzyżowaniu 4 ruchliwych ulic: Ferensway, Beverley Road, Spring Bank i Freetown Way pojawi się 12 przejść dla pieszych ze światłami. Kierowcy obawiają się, że utrudni to ruch samochodom.

Hull City Council poinformował niedawno, że na jednym z największych skrzyżowań w mieście pojawią się przejścia dla pieszych ze światłami. Moment nie jest przypadkowy – właśnie teraz trwają tam duże prace remontowe. I chociaż w pierwotnych planach przejść dla pieszych nie było, to rada miasta zdecydowała, że takie rozwiązanie będzie bezpieczniejsze – szczególnie dla starszych osób, które są bardziej narażone na potrącenie przez szybko jadące auto.

Światła będą aktywowane na guzik, więc urzędnicy zapewniają, że nie będą one miały znacznego wpływu na ruch samochodowy. Mimo tego kierowcy obawiają się, że spowoduje to spore utrudnienia w ruchu. Jeden z jeżdżących tamtędy kierowców uważa, że zwykłe przejścia bez świateł są wystarczająco bezpieczne, a nie utrudniają ruchu. Instalacja świateł dla pieszych sprawi bowiem, że samochody będą musiały czekać na zielone światło, co znacznie wydłuży czas przejeżdżania przez skrzyżowanie 4 ulic.

Prace na tym dużym skrzyżowaniu mają potrwać łącznie 12 tygodni i zakończyć się pod koniec kwietnia.