Rozpoczynający się tydzień jest dla pewnej grupy osób jednym z przyjemniejszych w roku. Oczywiście chodzi o wszystkie kochane babcie i super dziadków. Tych w Polsce, i tych za granicą. Tych z siwymi włosami, zmarszczkami na twarzy, okularami na nosie. Wśród wielu cech wspólnych najważniejszą wydaje się jedna: miłość do wnuków i tęsknota za nimi, jeśli są daleko.
Pamiętaj o Babci i Dziadku w dniu ich święta
Część dzieci mieszkających w Anglii ma ten komfort, że dziadkowie przyjechali razem z nimi i mieszkają razem w jednym domu bądź w najbliższej okolicy. Dziadkowie są szczęśliwi, że mogą uczestniczyć w życiu wnuków i w miarę potrzeby pomóc w wychowaniu. Jednak dla większości polskich dzieci kontakt z dziadkami ogranicza się do rozmów telefonicznych i spotkań podczas wakacyjnych wyjazdów do Polski.

Niezależnie gdzie mieszkają dziadkowie, każdy wnuk powinien pamiętać o ich święcie i zawczasu pomyśleć, jak im umilić ten wyjątkowy dzień. Mogą to być własnoręcznie zrobione laurki, życzenia złożone przez telefon bądź zaproszenie kochanych dziadków na okolicznościowe przedstawienie w Polskiej Szkole.

Polska Szkoła Sobotnia przy St Mary’s College zaprasza wszystkich Dziadków mieszkających w Hull na przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Impreza odbędzie się w siedzibie Szkoły (Cranbrook Avenue), w sobotę 25 stycznia Br., o godz. 12.15. W programie wiele niespodzianek od kochających wnuków, smaczna kawka i pyszne ciasto.

Na wspólne świętowanie zaproszeni są nie tylko dziadkowie uczniów Polskiej Szkoły, ale również dziadkowie i rodziny spoza Szkoły.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na imprezę, a wszystkim Dziadkom życzymy wiele radości, dobrego zdrowia i jak najczęstszych spotkań z wnukami!