Typowa brytyjska kuchnia i lokalne składniki, a może odrobina egzotyki? Jeżeli chodzi o kulinaria, Hull ma wiele do zaoferowania. The Culture Trip opublikowało listę 10 najciekawszych barów i restauracji, w których można zjeść niebanalne dania.

Obojętnie, czy sami jesteście fanami kuchni z różnych stron świata, czy chcecie oprowadzić po najciekawszych restauracjach przyjeżdżających z wizytą znajomych, warto zapoznać się z tą krótką listą.

1. Na pierwszym miejscu listy znalazła się restauracja 1884 Dock Street Kitchen, która prezentuje nowoczesną kuchnię brytyjską opartą na regionalnych produktach pochodzących prosto od lokalnych producentów. W stylowym, ale przyjaznym wnętrzu szef kuchni i jednocześnie właściciel restauracji serwuje między innymi grillowanego dorsza z Morza Północnego z risotto z dzikim czosnkiem i chorizo Yorkshire z migdałami.

1884 Dock Street Kitchen, Humber Dock Street, Hull, +44 (0)1482 222 260.

2. Bar 82 umiejscowiony w samym centrum Starego Miasta dostarcza niezapomnianych wrażeń smakowych tak tym, którzy chcą zjeść coś wyjątkowo, jak i tym, którzy przyszli się napić w towarzystwie. Kuchnia jest tu zróżnicowana: w menu znajduje się między innymi kurczak po marokańsku, zupa z ciecierzycy czy pomidorowy chutney (rodzaj gęstego sosu, charakterystyczny dla kuchni indyjskiej). Na tarasie można zaś raczyć się eleganckimi drinkami oraz owocowymi mojito.

Bar 82, 16 Princes Dock Street, Hull, +44 (0)1482 221 221

3. To chyba najbardziej wyjątkowe miejsce na liście: restauracja Two Rivers znajduje się wewnątrz jednej z największych atrakcji turystycznych Hull, czyli w oceanarium The Deep. Stoliki ustawione są wzdłuż ogromnych akwariów, a przepływające obok gości egzotyczne ryby są miłym urozmaiceniem każdego posiłku. Można tutaj zamówić potrawy kuchni śródziemnomorskiej przygotowane z lokalnych produktów – menu zmienia się w zależności od pory roku i dostępności poszczególnych składników.

Two Rivers, The Deep, Tower Street, Hull, +44 (0)1482 382 883

4. Hull to miasto portowe, dlatego na liście polecanych restauracji nie mogło zabraknąć takiej, która specjalizuje się w poławianych lokalnie rybach i owocach morza. W Bait Fish & Grill można wybierać spośród nowoczesnego menu oraz dań sezonowych, czyli tego, co akurat wpadło w sieć rybacką. Na przystawkę można tu dostać np. ostrygi Lindisfarne z siekaną szalotką, sherry, cytryną i tabasco, a na danie główne plamiaka (dorszowatą rybę morską) marynowaną w piwie. Bogato zaopatrzona piwniczka pozwala wybierać spośród długiej listy win.

Bait Fish & Grill, 13 – 15 Princes Avenue, Hull, +44 (0)1482 343 088

5. Henry Yeast & Son to idealne połączenie świetnej kuchni i wyboru piw z całego świata: można tutaj dostać trunki między innymi z Yorkshire, Belgii, Holandii i wielu innych miejsc na świecie. Jeżeli chodzi o potrawy, restauracja inspiruje się kuchnią francuską, ale dania przygotowuje przy użyciu lokalnych produktów.

Henry Yeast & Son, 6 Newland Avenue, Hull, +44 (0)1482 493 557

6. The Hull Pie może nieco rozczarować fanów smakołyków. Owszem, można kupić tutaj placki (pie), ale w mięsnej odsłonie. Pierwsza restauracja tej niewielkiej sieci powstała dwa lata temu – jej właściciel Matt otrzymał świetne recenzje swojego placka BBQ. Od tego czasu postanowił rozwijać własny biznes.

Pie, 19 Trinity House Lane, Hull, +44 (0)1482 224 405

7. Restauracją Le Crêpier Papin przechodzimy do kuchni światowej w Hull. W tej restauracji zlokalizowanej przy Newland Avenue – jak wskazuje nazwa – możemy spróbować specjałów kuchni francuskiej, przede wszystkim naleśników w dwóch odsłonach: słodkiej i wytrawnej. Właściciel Joe Papin osobiście dla o przyjazną atmosferę w restauracji, której klienci mogą korzystać z darmowego wi-fi. Szybki rzut na kartę dań z takimi pozycjami jak fraise et chocolat blanc crêpe, czyli słodki naleśnik z truskawkami, malinami i sosem z białej czekolady sprawia, że restauracji trudno się oprzeć.

Le Crêpier Papin, 12 Newland Avenue, Hull, +44 (0)1482 341 535

8. Lucca Bar & Kitchen to włoska restauracja serwująca wybór dań kuchni śródziemnomorskich oraz imponujące wina i inne alkohole. Mimo że otworzono ją zaledwie dwa lata temu, szybko stała się modnym miejscem, w którym warto bywać.

Lucca Bar & Kitchen, 84 Princes Avenue, Hull, +44 (0)1482 470 088

9. Smakosze kuchni orientalnej powinni wybrać się do Taman Ria Tropicana, mieszanki kuchni malezyjskiej i indonezyjskiej. Szef kuchni Vince Lee specjalizuje się w smakołykach nawiązujących do kuchni Azji Południowo-Wschodniej. Wystrój restauracji łączy nowoczesne wzornictwo z odrobiną Orientu i jest dziełem córki i żony kucharza.

Taman Ria Tropicana, 45 – 47 Princes Avenue, Hull, +44 (0)1482 345 640

10. Ostatnia na liście przygotowanej przez Theculturtrip.com jest Tapasya, restauracja hinduska uwielbiana przez klientów i krytykę. Tutejszy szef kuchni Anand ma doświadczenie w pracy w różnych zakątkach świata, był też kucharzem pracującym w wiosce olimpijskiej podczas Olimpiady w Londynie w 2012 roku. Myślą przewodnią prowadzonej przez niego kuchni jest korzystanie z lokalnych produktów i dodawanie do dań orientalnej nuty gdziekolwiek jest to możliwe.

Tapasya, 580 – 582 Beverley Road, Hull, UK, +44 (0)1482 242 606