Chociaż władze Hull od lat słyną z tego, że nie potrafią nadawać drugiego życia starym budynkom w mieście, to jednak Hull ma na koncie kilka udanych renowacji. Sprawdź, które miejsca zostały odnowione — i koniecznie należy je zobaczyć!

Plany były ambitne. Miasto zniszczone w czasie drugiej wojny światowej przez bomby zrzucane z niemieckich samolotów miało być odbudowane najpóźniej w latach 60. XX wieku. Tak założyli architekci miejscy. Niestety, ten plan się nie powiódł.

Mimo to w Hull znaleźć można kilka przykładów miejsc, które po remoncie powstały w budynkach pełniących przed latami zupełnie inne funkcje.

A wśród nich między innymi jedno z najsłynniejszych muzeów w mieście — Maritime Museum. Budynek, w którym znajduje się obecnie muzeum, wzniesiono w 1872 roku. Pierwotnie znajdowała się w nim siedziba przedsiębiorstwa portowego Hull Dock Company.

Kolejnym ciekawym przykładem budynku, którzy otrzymał drugie życie, jest Sugar Mill przy Princes Dock Street. W latach 80. ubiegłego stulecia stworzono tutaj klub nocny i kompleks hotelowy. Wcześniej w budynku znajdował się stary magazyn. Zmiana o 180 stopni!

Warto zwrócić również uwagę na budynek Hull School of Art. Szkołę otwarto w 1905 roku. Budynek zaprojektowano specjalnie na potrzeby szkoły plastycznej w taki sposób, by wpadało do niego jak najwięcej światła dziennego. W połowie minionej dekady siedzibę placówki przeniesiono na teren kampusu Hull College w Queens Gardens. W tej chwili w budynku znajduje się siedziba Northern Academy of Performing Arts.

Zdarzyło ci się kiedyś wypić piwo w pubie Cannon Junction? Jeśli nie, musisz to nadrobić! Bo pub znajduje się w dwóch połączonych ze sobą wagonach kolejowych! Może niekoniecznie jest to przykład przedwojennej architektury, ale z pewnością warto odwiedzić to miejsce.

Wśród budynków, które zyskały drugie życie, znajdują się w Hull jeszcze między innymi sąd Kingston Court, The Maltings (stary browar), apartamentowiec przy Nelson Street (wcześniej Humber Ferry Terminal) i inne.