hull.plDom w East Hull stał się pierwszym w mieście podłącznym do internetu niezależnego od lokalnej firmy telekomunikacyjnej – monopolisty – Kingston Communication.

Jonathan Gibbins mieszkający przy Lorraine Street jest pierwszą osobą w mieście, który postanowił uniezależnić się od KCom. Do tej pory poza internetem z KCom, odnotowywane były tylko połączenia poprzez sieci komórkowe.

Gibbins pracuje dla firmy, która zakłada instalacje dla firmy Mobile Point, która oferowała już alternatywnę do KCom dla klientów biznesowych. Firma nie korzysta z łączy KCom lecz polega na połączeniu bezprzewodowym. Na dachu posesji klienta montowane jest urządzenie od którego prowadzony jest kabel, który można podłączyć bezpośrednio do komputera bądź do urządzenia sieciowego (np. wifi router). Jak zapewnia Darren Sunley – manager rozwoju firmy Mobile Point – zmiany pogodowe lub inne urządzenia bezprzewodowe nie mają wpływu na jakość połączenia.

Dyrektor obsługi klienta KCom Nick Thompson powiedział, że firma nie obawia się konkurencji.

„Wierzymy, że nasza oferta jest ofertą konkurencyjną, ponieważ jest bogata w różne opcje do wyboru dla naszych klientów w zależności od ich wymagań oraz zasobności portfela. Wypadamy bardzo dobrze na tle innych firm dostarczających internet w UK, szczególnie dzieki dużym prędkościom połączeń do 8-miu Mb, nad którymi nieprzerwanie pracujemy po to aby spełnić wymagania naszych klientów.