hull.plKażde dziecko w naszym mieście wie, że, obok Świąt Bożego Narodzenia, największą atrakcją w roku jest Hull Fair – coroczny jarmark odbywający się przez osiem dni w pierwszej połowie października. Warto wspomnieć, że Hull Fair ma już ponad siedemsetletnią tradycję i jest największym obwoźnym jarmarkiem w Europie.

Hull Fair 2009 odbędzie się w dniach od piątku 9 października do soboty 17 października (za wyjątkiem niedzieli, 11 października).

Hull Fair odbywa się na 6-hektarowym placu i zawiera ponad 250 atrakcji począwszy od karuzel dla najmłodszych i mnóstwa straganów, przez klasyczne karuzele, aż po ekstremalne, podnoszące poziom adrenaliny machiny.

Stragany przy Walton Street pełne są tradycyjnych przekąsek, od hamburgerów i hot – dogów po watę cukrową, jabłka w czekoladzie, granaty i pieczone prosiaki. Długie kolejki ustawiają się również do jasnowidzów i wróżących z ręki.

W ostatnim stuleciu Hull Fair bardzo się zmienił. Każdego roku przybywa nowych i coraz bardziej niesamowitych atrakcji, zmieniają się mody. Jednak impreza powraca co roku i jedna rzecz się nie zmienia od setek lat – mieszkańcy Hull czekają na jarmark na długo zanim przybędzie.