W miniony wtorek inspekcja z urzędu miejskiego w Hull odwiedziła sklep Miro’s Family Butcher, prowadzony przez Polaków przy Beverlry Road. Okazało się, że ze względu na fatalne warunki higieniczne jedzenie podawane w tym miejscu może być skażone!

W wyniku kontroli urzędnicy z magistratu w Hull wydali zakaz podawania w Miro’s Family Butcher gotowego do spożycia jedzenia. Z wnioskiem o taki dokument wystąpił Barry Mapes, który osobiście odwiedził w miniony wtorek lokal prowadzony przez Polaków. Inspektor powiedział, że w Miro’s mięso surowe przechowywane było razem z przyrządzonym i gotowym do spożycia w taki sposób, że krew wypływająca z tego pierwszego miała kontakt z gotowymi posiłkami. Również jedzenie w lodówkach było tak przechowywane, że mogło ulec skażeniu.

Inspektorzy zwrócili uwagę także na produkty zapakowane próżniowo. Nie wiadomo było bowiem, czy wszystkie są jeszcze przydatne do spożycia — a to przez brak odpowiednich oznaczeń zawierających datę zapakowania. Właściciel sklepu nie potrafił również przedstawić wykazu, w którym zapisane byłoby, jaki produkt został zapakowany w danym dniu, poinformował inspektor Barry Mapes.

Wśród nieprawidłowości, na które zwróciła uwagę inspekcja, znalazł się również brak ciepłej wody w zlewie oraz sposób przygotowywania żyhwności przez właściciela sklepu, który nie mył rąk po każdej z czynności, w tym także po kontakcie z surowym mięsem.

Inspektorzy zgodnie uznali, że w jedzeniu podawanym w Miro’s znajdować się mogą bakterie E. coli i salmonelli, zagrażające zdrowiu osób zaopatrujących się w tym miejscu.

Właściciel lokalu, Mirosław Jodełka, powiedział, że jest rzeźnikiem od 25 lat i potrafi dobrze wykonywać swój zawód. Wyjątkowo w dniu, w którym przyszła inspekcja, zepsuł się agregat, dlatego mięso i produkty gotowe do spożycia przechowywane były razem. Jodełka zapewnił, że normalnie się to nie zdarza. Przyjął jednak decyzję sądu do wiadomości i zgodził się z tym, że sprzęt, który znajduje się w jego lokalu, powinien był zostać od razu naprawiony, by nie dopuścić do takiej sytuacji.