hull.plCedars School of Excellence w szkockiej miejscowości Greenock stała się pierwszą na świecie szkołą, w której tradycyjne podręczniki i zeszyty zostały całkowicie zastąpione przez… iPady.

Sto pięcioro uczniów pierwszej na świecie „iSzkoły” nie będzie musiało już więcej dźwigać ciężkich tornistrów wyładowanych po brzegi książkami. Dyrekcja szkoły postanowiła pójść z duchem czasu i zastąpić tradycyjne pomoce naukowe jednym uniwersalny urządzeniem – iPadem.

Wcześniej uczniowie musieli dzielić między sobą 12 laptopów znajdujących się w posiadaniu szkoły. Teraz każdy z nich może cieszyć się nowiutkim tabletem Apple’a, który służy im zarówno do pracy na lekcjach, jaki i odrabiania zadań domowych.

iPady to jednak nie jedyne innowacje w szkockiej szkole. Z klas zniknęły tradycyjne tablice i kreda. Zamiast tego nauczyciele prowadzący zajęcia wszystkie informacje wyświetlają za pomocą multimedialnych projektorów.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był Fraser Speirs, nauczyciel informatyki w Cedars School. O swoim pomyśle mówi następująco:

Do tej pory uczniowie mogli korzystać z komputerów jedynie podczas lekcji informatyki. Chcieliśmy im dać dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii na świecie.


Źródło:
myapple.pl, macdailynews.com