hull.plData: sobota 26 stycznia 2008, godz. 19:30.

Miejsce: Hull Screen
University of Lincoln
George Street
Hull
HU1 3BW

Ceny: od 3.50 do 5 funtów.

Kontakt: Hull Screen Box Office, (01482) 327600.

Film wyświetlany jest w języku polskim wraz z angielskimi napisami.

O filmie:

„Wszyscy jesteśmy Chrystusami” – polski film fabularny z 2006 w reżyserii Marka Koterskiego. Kolejny obraz z oryginalnego cyklu tego reżysera, przedstawiającego losy polskiego inteligenta Adasia Miauczyńskiego. Film skupia się na problemach alkoholowych bohatera oraz jego relacjach z synem Sylwusiem.
W rolę Adasia wcieliło się tym razem dwóch aktorów: Marek Kondrat i Andrzej Chyra.
Zdjęcia do filmu powstały w okresie od końca czerwca do sierpnia 2005 r. w Warszawie i okolicach oraz we Wrocławiu, a film miał oficjalną premierę 21 kwietnia 2006 r.

Nagrody:
–    2006 – Tarnowska Nagroda Filmowa, Brązowa Statuetka Leliwity (Nagroda Główna) i nagroda jury młodzieżowego dla Marka Koterskiego
–    2006 – Ińskie Lato Filmowe – Złota Rybka
W 2006 r. film zdobył nagrodę na Festiwalu Polskich Fabularnych w Gdyni za reżyserię, a także Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich za twórcze przedstawienie współczesności. W 2007 roku film otrzymał 9 nominacji do Nagród Polskiej Akademii Filmowej – Orłów 2007, w tym dla najlepszego filmu (najlepszy film, najlepszy scenariusz, najlepszy montaż, najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia, najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy, najlepsza główna rola męska, najlepsza drugoplanowa rola męska). Otrzymał 2 nagrody: w kategorii: najlepszy scenariusz (Marek Koterski) i najlepszy montaż (Ewa Smal).

Źródło: www.hullcc.gov.uk, wikipedia.
Zdjęcie: www.divxplanet.com