Ferens Art Gallery rozpoczyna serię dwunastu comiesięcznych spotkań dla dzieci w różnym wieku. Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników ze światem sztuki oraz rozwój ich zdolności artystycznych.
Warsztaty dla dzieci w Ferens Art Gallery
Zajęcia prowadzone będą przez profesjonalnych artystów i obejmować takie dziedziny jak malarstwo, rzeźbę, animację i projektowanie. Dzieci będą podzielone na dwie grupy wiekowe: zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 11 lat będą odbywać się w godz. 10:00 – 12:00, zaś nastolatki 12 – 16 roku życia spotykać się będą od 13:00 – do 15:00. Pierwsze zajęcia odbędą się 26 stycznia 2013r., kolejne zawsze w ostatnią sobotę miesiąca.

Warsztaty mają wykształcić kreatywność młodych ludzi dzięki zgłębianiu różnych środków wyrazu oraz rozwijanie poszczególnych umiejętności. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć album pomysłów i postępów, a także portfolio praz wykonanych w ciągu całego roku. Materiały plastyczne oraz szkicownik zostaną dostarczone uczestnikom.

David Alcock, dyrektor programu, mówi: „Każdy z pasją do sztuki, rękodzieła i projektowania powinien przyjść i czerpać inspiracje z niezwykłej sztuki na światowym poziomie, którą można podziwiać w Ferens Art Gallery. Rodzice razem z dziećmi mogą rozwijać swoje własne zdolności i otrzymać wsparcie profesjonalnych artystów, a te umiejętności mogą być później użyte do pomagania dzieciom w pracy nad ich projektami w domu” (cyt. za: hullcc.gov.uk).

Zaś radny Geraghty z Leisure and Culture powiedział: „Programy edukacyjne związane z naszymi muzeami i wystawami angażują młodych ludzi w sztukę i kulturę od wczesnych lat i rozwijają ich kreatywność. Mam nadzieję, że rodziny skorzystają z możliwości zaangażowania się i czerpania inspiracji z artystów takich jak David Hockney, Andy Warhol czy Leonardo da Vinci, których prace niedawno były pokazywane w Ferens Art Gallery.”

Żadne wcześniejsze doświadczenie w kontaktach ze sztuką nie jest wymagane, jako że rodziny będą prowadzone poprzez różne dyscypliny sztuki. Wszystkie stworzone rzeczy będzie można zabierać do domu.

Zajęcia są płatne dla dzieci, ale rodzice mogą przyjść z nimi bez uiszczania dodatkowych opłat.

Zapisy pod numerem telefonu 01482 318733.


Źródło: www.hullcc.gov.uk